חייגו: 052-2725216, 050-8335603
נקודות לזיהוי עבודה אקדמית איכותית

נקודות לזיהוי עבודה אקדמית איכותית

By 12 בדצמבר 2016 מאמרים No Comments

נקודות לזיהוי עבודה אקדמית איכותית

יש הבדל גדול בין עבודה אקדמית לעבודה אקדמית איכותית. רוב הסטודנטים לא בקיאים מספיק בכתיבת עבודות אקדמיות, מה שגורם לכתיבה לא איכותית, מציאת מקורות לא נכונים, ביצוע מחקרים בצורה לא נכונה, השערות מחקר לא מדויקות, סקירה ספרותית לא מקיפה או אשר מציגה דעה מכוונת, כל אלו ועוד, מורידים מאיכות העבודה וכך גם בציון הסופי של העבודה המשפיע על ממוצע התואר. אביא לכם כאן כמה טיפים בנוגע לכתיבת עבודה אקדמית איכותית שתעזור לכם לכוון עצמכם לכתיבה נכונה שתביא לציון גבוה.

1. כאשר אתם בוחרים נושא, חפשו מראש מאמרים אקדמאים בנושא, כך תדעו שיש לכם מקורות מידע רבים.

2. שימו לב בכתיבת שאלת מחקר לכללים שלמדתם בקורס שיטות מחקר, ניסוח נכון וקוהרנטי, משתנה תלוי ומשתנים בלתי תלויים (שניים או יותר), סדר של זמן, הגדרה נומינלית ואופרציונלית.

3. בכתיבת השערה שימו לב ליחס בין המשתנים, אם יש או אין קשר בין המשתנים ועוד.

4. כתבו בצורה אקדמית, מכובדת, ללא מילות סלנג וקיצורים.

5. חלקו מראש את העבודה לפי פרקים ותתי פרקים.

6. את המבוא כותבים בסוף. זו לא אגדה אורבנית, יש סיבה לכך והיא שהמבוא מיצג את כל מה שכתבתם בעבודה, הוא מקיף את השאלה, הדיון, סקירת הספרות, המחקרים שלפיהם עבדתם, שאלונים או טבלאות שהצגתם, כל זה מידע שאין לכם בתחילת העבודה וזוהי נקודת ההתחלה הכי טובה לכתיבת עבודה אקדמית איכותית.

סטודנטית שמה לאחר שהגישה עבודה איכותית

איך לצטט בעבודות אקדמיות?

7. כללי הציטוט הם כללים חשובים שנועדו לארגן ולסדר את הביבליוגרפיה, כך שתקל על הקוראים את מציאת המחקרים והמקורות שבהם השתמשתם. ישנם תוכנות רבות שידייקו בכללים למענכם ויקלו על כתיבת הביבליוגרפיה.

8. בנוגע לציטוטים, דאגו להגבילם למינימום, הראו והוכיחו למרצה כי יש לכם יכולת חשיבה עצמאית הכוללת הסקת מסקנות וקריאה נכונה של מאמרים מקצועיים. דרך לעשות זאת היא להזכיר את הכותב ולסכם בקצרה את הרעיון המרכזי של הכותב.

9. תישארו מקוריים, תחקרו, תתעניינו אבל אל תנסו להמציא את הגלגל מחדש, לצערנו רוב עבודות אקדמיות בתארים ראשונים ושניים הם לא מחקריים ברמה של תזה או דוקטורט.

10. אם יכולת הכתיבה שלכם לא מקצועית מספיק, קראו עוד ועוד מחקרים, חפשו מילים חלופיות לסלנג, ובקשו מחברים לקרוא ולתקן. כתיבה אקדמית איכותית בנויה מהרבה מרכיבים, היא לוקח זמן ומאמץ, ותאמינו לי…כשתראו אותה, תזהו! ואם זה ממש קשה, תפנו לכתיבה אקדמית בתשלום, זו לא בושה לבקש עזרה, רק תשימו לב שזו חברה בעלת ותק, המלצות , מלווים מקצועיים והבנה בתחום הכתיבה שלכם. בהצלחה.