חייגו: 052-2725216, 050-8335603
עבודה סמינריונית לדוגמא בחינם – כל מה שחשוב לדעת!

עבודה סמינריונית לדוגמא בחינם – כל מה שחשוב לדעת!

By 23 ביוני 2021 בלוג, מאמרים No Comments

אז מי אמר שאין מתנות חינם? כסטודנטים, הנמצאים בעיצומו של תהליך המחקר, הייתם שמחים מאד להתרשם ממספר עבודות לדוגמא. תופתעו, אך אלו מוצעות לכם להתרשמות בחינם בפקולטות במוסד הלימודים ואפילו ברחבי הרשת. בכדי ש"המתנה" אכן תהיה בעלת ערך עבורכם, חשוב שתדעו: אין משמעות אך ורק לאיכות העבודה שממנה תיקחו דוגמא, אלא לעיתוי בו אתם מתרשמים ממנה. אנחנו ב"סילבוס" שמחים להציע לסטודנטים שירותי סיוע אקדמי, אך לא רק. לפניכם, טיפים חשובים שיאפשרו לכם להפיק יותר מעיון בפרקי עבודה סמינריונית לדוגמא בחינם. 

עבודה סמינריונית לדוגמא בחינם – כל מה שחשוב לדעת!

גם אם התברכתם בכישרון כתיבה, התרשמו מעבודות לדוגמא

ישנם סטודנטים שהתברכו בכישרון כתיבה. את כישרונם הם מביעים בכתיבה ספרותית, בלוגית ולעתים אפילו עיתונאית. עם זאת, חשוב להדגיש: הכתיבה האקדמית, קל וחומר זו המצופה מכם בעבודה סמינריונית, אינה דומה לשום סגנון כתיבה אחר. במידה וחשבתם לוותר על הצצה בסמינריון לדוגמא רק מאחר ואתם יודעים לכתוב, כדאי שתחשבו שוב. עיון במספר פרקים מתוך עבודה סמינריונית לדוגמא בחינם, יאפשר לכם לקבל אינדיקציה באשר לסטנדרט הכתיבה, הכללים הרלוונטיים ודרך הביטוי המצופה מכם.

התרשמות מעבודה לדוגמא, מקדימה את כתיבת המחקר

קריאת עבודה סמינריונית לדוגמא בחינם, צריכה להקדים את שלב הכתיבה שלכם. אין כל משמעות לעיון בעבודה לדוגמא לאחר שסיימתם לכתוב, אלא אך ורק לפני שאתם מקלידים את המילה הראשונה. המטרה המרכזית היא לאפשר לכם ל"הרגיש" איך נראית ומתנהגת כתיבה אקדמית. כך, תוכלו לגבש לעצמכם אסטרטגית כתיבה ברורה, הנשענת על כללי הכתיבה האקדמית. שימו לב כי אינכם צריכים לשנות את הסגנון הייחודי שלכם ולהתאים עצמכם ל"קולו" של הכותב בעבודה לדוגמא, אלא רק ללמוד דרכה את חוקי הכתיבה.

אין חשיבות ל"גיל העבודה", אלא רק לאיכותה

אין כל משמעות לשנת העבודה מסיבה פשוטה: חוקי הכתיבה האקדמית נותרו כפי שהם! כללי הכתיבה האקדמית אינם מושפעים מסלנגים, טרנדים או זרמים שונים בכתיבה. ולכן, גם אם הוצעה לכם עבודה סמינריונית לדוגמא בחינם מ-2014, קראו אותה בעיון ולמדו דרכה על כללי הכתיבה. כמו כן, חשוב לציין: תוכן העבודה אינו רלוונטי לכם, אלא רק צורתה הכללית: גופן, גודל גופן, מרווחים, שוליים, כותרות, חלוקה לפסקאות, ציון מקורות, ניסוח, גובה השפה וכיוצא בזה.

לא כל עבודה אקדמית ראויה לתואר "עבודה לדוגמא"

בכדי שהעבודה תוכל לשמש בעבורכם דוגמא, היא צריכה לעמוד ב-2 תנאים עיקריים:

  • ציון המרצה על העבודה מעל 90 (ישנם אלו המחמירים ומוכנים להתרשם מעבודות בציון 95 ומעלה)
  • עבודה שנכתבה במסגרת קורס מפקולטה שלכם

התנאי הראשון ברור, ומובן שלא תתרשמו מעבודה שהוערכה ע"י המרצה בציון 70. ובאשר לתנאי השני: לכל פקולטה חוקי כתיבה מעט שונים. ולכן, במידה ואתם לומדים פילוסופיה בפקולטה למדעי הרוח, התרשמו מעבודה סמינריונית שהוגשה בפקולטה זו בלבד. בהצלחה!