סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה

050-8335603

שגית

מאגר עבודות מוכנות – איך ניתן להיעזר בו?

הנה עובדה שככל הנראה לא תפתיע אתכם: המון סטודנטים לפניכם הגישו עבודות אקדמיות והצליחו בהן! והנה עובדה שעשויה להפתיע אתכם: תוכלו ללמוד המון מהעבודות שהוגשו ע"י אותם סטודנטים, באמצעות מאגר עבודות מוכנות! אז מהי תכלית המאגרים האלו ואיך משתמשים בהם בתבונה? 

מה אפשר לעשות עם עבודות לדוגמא ממאגר?

כבר בתקופת המבחנים הראשונה שלכם בשנה א', יהיה עליכם להגיש לפחות עבודה אקדמית אחת. האם כדאי לצלול אל תוך הדבר הגדול הזה שנקרא "כתיבת עבודה אקדמית" מבלי להתרשם מעבודות לדוגמא? התשובה היא שלא. אם כן, מה שאפשר לעשות עם עבודות מתוך מאגר לדוגמא הוא להבין מהי בכלל עבודה אקדמית: מה המבנה שלה, איך מתנסחים בה, מייבאים לתוכה ציטוטים, בונים טיעונים, מציגים מסקנות ועוד. 

מה לא עושים עם עבודות ממאגרים לדוגמא?

שאלה מצוינת! המאגרים האלו נועדו לאפשר לכם, הסטודנטים, להתרשם מעבודות שהוגשו והוערכו ע"י המרצים בציונים גבוהים. מעבר לכך, אין לעשות שימוש בעבודות אלו! אנו מציינים זאת, משום שהיו מקרים מעולם בהם סטודנטים הדפיסו עבודות מתוך מאגרים לדוגמא, ציינו את שמם בעמוד השער והגישו. מעבר לכך שמדובר על עבירה אקדמית חמורה מאד, הרי שגם מתבצעת הפרה בוטה של זכויות היוצרים כלפי המחבר המקורי (הסטודנט שהגיש את העבודה). חשוב לדעת: העתקה, מכל סוג ובכל היקף, עלולה לשלול מכם את התואר "סטודנטים".  

מאגר עבודות מוכנות – איך ניתן להיעזר בו

באיזה שלב כדאי להתרשם ממאגר עבודות מוכנות?

לפני שאתם מקלידים את המילה הראשונה בקובץ העבודה האקדמית שלכם. המטרה בסופו של דבר היא להעניק לכם הצצה ל"איך נראית עבודה אקדמית טובה". לכן, לפני שאתם משקיעים את זמנכם ויוצקים את מילותיכם ל-WORD, התרשמו ממספר עבודות. העניקו חשיבות למבנה הפרקים, ציון המקורות הביבליוגרפיים והציטוטים, איך מתנסח "הדובר" בעבודה, מהו היקפו של כל פרק וכמובן: איך השפה האקדמית באה לידי ביטוי.

העבודות מהן מומלץ להתרשם מתוך המאגרים

המאגרים כוללים עשרות ולפעמים מאות של עבודות אקדמיות! המאגרים האלו הם סוג של "במה פתוחה" לכל הסטודנטים: כל מי שרוצה, יכול לשתף את עבודתו. האם כל עבודה ראויה להוות בעבורכם דוגמא? התשובה היא שלא כמובן. ההמלצה אליכם היא להתמקד אך ורק בעבודות הבאות:

  • עבודות בציון 95 ומעלה 
  • עבודות שהוגשו למרצים במוסד בו אתם לומדים
  • מטלות סיום של קורסים מהפקולטה בה אתם לומדים
  • עבודות שהועלו עם הערות/משוב מהמרצה 
  • מומלץ, אם כי לא חובה: התרשמו מעבודות מ-5 השנים האחרונות

התכלית העיקרית של מאגר עבודות מוכנות היא לטשטש את חוסר הוודאות (ככל הניתן), ולספק לכם ודאות – לקראת מה אתם הולכים, ובעיקר – מה מצופה מכם. יש לכם שאלות נוספות אודות מאגר עבודות מוכנות, איך ניתן להפיק ממנו תועלת והיכן ניתן למצוא מאגרים חינמיים? נשמח להשיב לכם על שלאות אלו ועוד –050-833-5603

 

דרג את המאמר הזה

עשויי לעניין אותך...

זקוקים לסיוע מקצועי בכתיבת העבודה?

בשיחת ייעוץ קצרה ובחינם, נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

שגית מנהלת בכירה

050-8335603

שגית

זקוקים לסיוע בכתיבת העבודה?

בשיחה קצרה אדע בדיוק כיצד לסייע לך

שגית מנהלת בכירה

שגית

מנהלת בכירה, התמחות בשירות לקוחות, בוגרת תעשייה וניהול.