סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

השער להצלחה: על עיצוב שער עבור עבודות אקדמיות

תוכן עניינים

למרות שספר לא שופטים לפי הכריכה שלו, היא משפיעה על תפישותיו, רגשותיו וציפיותיו של הקורא. ישנו שוני רב בין כתיבת ספר לכתיבת עבודת אקדמית, ובכל זאת אתם והסופרים חולקים את אותה המטרה: ליצור רושם ראשוני טוב ונכון בעיני הקורא.

שער העבודה האקדמית הוא לא "רק שער", אלא שהוא המפגש הראשון של המרצה עם מחקרכם. אין שני לרושם ראשוני, ומסיבה זו חשוב להשקיע בעיצוב שער, תוך היצמדות מלאה להנחיות המרצה והאקדמיה. אז רגע לפני שאתם מכריזים: "זהו, העבודה שלי מוכנה!",  דעו מה צריך לכלול שער של עבודות אקדמיות:

 • שם העבודה / שאלת המחקר שלכם
 • שמכם המלא ותעודת הזהות
 • אפשרות: ציון שנת הלימודים (לדוגמא: שנה ג')
 • שם מוסד הלימודים בו אתם לומדים (אפשר ורצוי לצרף את הלוגו)
 • שם הקורס המלא + מספר הקורס
 • אפשרות: הפקולטה אליה אתם משויכים (לדוגמא: מדעי הרוח)
 • שם המרצה, כולל ציון התואר שלו (ד"ר / פרופסור)
 • תאריך הגשת המחקר

על עיצוב שער עבור עבודות אקדמיות

שער של עבודות אקדמיות – מה יש להשאיר בחוץ?

כאמור, השער תורם לרושם הראשוני שנוצר עליכם ועל המחקר ("נראה מבטיח!", "נשמע מעניין"). מסיבה זו, חשוב שתדעו לא רק מה יש לכלול בשער, אלא גם מה לא לכלול בו:

 • הדפסה צבעונית – עבודה אקדמית, לרבות שער העבודה, יש להדפיס בדיו שחור בלבד.
 • תמונה שלכם – אין להוסיף תמונה שלכם (כן, גם לא תמונות פספורט) ובטח לא של המרצה. 
 • חגיגת פונטים – שער העבודה צריך להיות מעוצב ע"י פונט אחד בלבד, בעדיפות לפונט בו כתובה העבודה.

"ניתן לשלב תמונות בשער העבודה האקדמית?"

נהוג שלא לצרף תמונות, וככל שהשער יעוצב בגוונים קלאסיים ומעונבים יותר, כך טוב יותר. במידה ובכל זאת אתם מעוניינים לשלב בשער תמונות מסוימות (בעלות זיקה לנושא המחקר / קורס / פקולטה), כדאי להתייעץ מראש עם המרצה. חשוב להדגיש כי דווקא בעבודות קטנות יותר (מטלות סיום קורס), תמונות על שער העבודה מקובלות יותר. כך לדוגמא, במידה ואתם כותבים מטלת סיום על מקדש הזהב ביפן או על תיאטרון הבימה, תוכלו לצרף תמונות מתאימות.

"אם אני מבין נכון, אין לי צורך בשירות של מעצב גרפי…"

בוודאי שלא! סטודנטים רבים רוצים להגיש את המחקר המקצועי והמרשים ביותר – בתוכנו ובחזותו. ולכן, ישנם אלו השוקלים לעצב את שער העבודה בסיוע מעצב גרפי. בעיצוב שער של עבודות אקדמיות אין באמת עבודת עיצוב, אלא רק "אינפורמציה יבשה". השקיעו את כספכם בתוכן העבודה – שירות תרגום מאמרים, כתיבה אקדמית, עריכה מקצועית, הגהה וכיוצא בזה.

"סיוע אקדמי בתשלום כולל גם עיצוב שער?"

באופן כללי, שירות סיוע אקדמי מתאים את עצמו אליכם. לכן, בשלב תיאום הציפיות, תוכלו לציין כי תשמחו שהכותב המסייע לכם בכתיבה האקדמית, יעצב/יסייע לכם בעיצוב שער העבודה. לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו – 050-8335603

דרג את המאמר הזה

צוות סילבוס - עבודות אקדמיות

חברת סילבוס גרופ בע"מ, מתמחה מזה 20 שנה בסיוע וליווי סטודנטים בארץ ובעולם בכתיבת עבודות אקדמיות ובסמינריונים בתשלום בכל התארים. צרו קשר לקבלת שיחת ייעוץ אישית בחינם.

עשויי לעניין אותך...

פרה סמינריון ביטחון סוציאלי

אחד ממסלולי הלימוד המרתקים ביותר נקרא "ביטחון סוציאלי". מדובר בקורס הנלמד, בין היתר, גם באוניברסיטה העברית ונחשב למבוקש במיוחד. במה עוסק קורס ביטחון סוציאלי? בישראל,

הכנת מצגות בתשלום

כחלק מהמטלות שמוטלות על סטודנטים במהלך שנות הלימודים שלהם ישנה מטלה של הכנת מצגות לצורך הצגתן בפני הכיתה והמרצים. גם אם אתם יודעים לכתוב עבודות

זקוקים לסיוע מקצועי בכתיבת העבודה?

בשיחת ייעוץ קצרה ובחינם, נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

Whatsapp icon