סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

איך לשלב בין טיפוח קריירה ובין כתיבת עבודות אקדמיות?

תוכן עניינים

אפשר לנחש כי אתם מתקשים למצוא דמיון בין הקריירה שלכם ובין העבודה האקדמית שעליכם לכתוב. אם ממש תתאמצו, תגלו כי יש ביניהן לפחות דבר אחד משותף: שתיהן דורשות מכם השקעה רבה בזמן. מצד אחד: אתם רוצים לעמוד ביעדים שהוגדרו לכם במסגרת תפקידכם במקום העבודה, להיות חלק בלתי נפרד מהצוות ולהשקיע בטיפוח הקריירה שלכם. מצד שני, סיום הלימודים וקבלת התואר הראשון מותנים בהצלחה במבחנים ובהגשת העבודות האקדמיות.

לכאורה, נדמה כי קשה עד בלתי אפשרי לשלב בין קריירה מצליחה ובין לימודים. בפועל, כל מה שאתם באמת צריכים הוא לדעת לנהל נכון את הזמן שלכם. לפניכם, מספר טיפים שיאפשרו לכם לעמוד בהצלחה בשתי המטרות שלכם ולהצליח לשלב ביניהן: טיפוח קריירה לצד השקעה בעבודה האקדמית.

לוח עבודה מסודר – שלושה חודשים קדימה

לא נחדש לכם אם נאמר כי עבודות אקדמיות לא כותבים ביום אחד. עבודת מחקר גדולה – סמינריון, נחקרת ונכתבת על פני חצי שנה לערך. בזמן הזה עליכם לגבש שאלת מחקר, להציג רפרט, לאסוף חומרים, לקרוא מאמרים, לבסס שיטות מחקר, לנתח את הנתונים ולכתוב את העבודה. מבלי שתנהלו נכון את הזמן שלכם ותתכננו את משימותיכם מראש, הסבירות שתצליחו אינה גבוהה.

גם במסגרת עבודתכם, עליכם לעמוד במשימות עד לתאריך מסוים. את אותה מחויבות ואחריות הביאו אל תהליך המחקר שלכם. ההמלצה היא להכין טבלה (ידנית או ממוחשבת, מה שנוח לכם), עם פירוט כל המשימות הצפויות לכם לחודשים הקרובים. לטבלת משימות שכזו ישנן 2 יתרונות:

  • אתם הופכים מחויבים לתהליך המחקר – ערכה של משימה כתובה גבוה יותר ממשימה שהבטחתם לעצמכם לעשות ("כבר אשב על זה בסוף שבוע…").
  • כל המשימות שעליכם לבצע פרוסות בפניכם – כל "מסלול הנסיעה" שקוף בפניכם ואתם יכולים לתכנן אותו טוב יותר.

איך אמורה להיראות טבלת משימות בתהליך כתיבת עבודות אקדמיות? לדוגמא:

  • יום ג' – 18:00-21:00, קריאת מאמר אקדמי
  • יום ה' – 19:00-21:00, עבודה על מצגת הרפרט

איך לשלב בין טיפוח קריירה ובין כתיבת עבודות אקדמיות

ניהול נכון של הזמן בתוך הזמן שאתם מקדישים למחקר ולכתיבה

זהו טיפ הזהב אליכם: לא מספיק להגדיר כי ביום ג' תקראו מאמר, אלא שעליכם להגיע מוכנים לשעות הלמידה שלכם. ומה זה אומר? שעליכם לאסוף את כל החומרים הרלוונטיים ליום הלמידה מבעוד מעוד. לדוגמא: נניח והחלטתם לקרוא מאמר אקדמי, העריכו את איכותו והתאמתו אליכם עם קריאת המבוא והסיכום שלו יום לפני. כך, השעתיים המתוכננות ללמידה אכן יושקעו בלמידה טהורה.

השתיקו את כל הגירויים שעלולים להפריע לכם עם כתיבת עבודות אקדמיות

זמן הוא משאב יקר. כל כך יקר עד שגם האנשים העשירים ביותר בעולם לא יכולים לרכוש אותו. אולי המכה הגדולה ביותר של החיים המודרניים היא המסכים שמקיפים אתכם מכל פינה. בכדי להבטיח ששעות הלמידה שלכם יהיו איכותיות, השתיקו את כל הגירויים: כבו את הטלפון ונתקו את החיבור לאינטרנט במחשב (אלא אם יש לכם צורך בחיבור לטובת חיפוש מידע). מבלי שתשתיקו את הגירויים, אתם עוד עלולים לגלות בדיעבד כי שעתיים מתוך שלוש שעות הלמידה המתוכננות, הוקדשו לשיטוט בין אתרי אקטואליה וצפייה בסרטונים.

דרג את המאמר הזה

צוות סילבוס - עבודות אקדמיות

חברת סילבוס גרופ בע"מ, מתמחה מזה 20 שנה בסיוע וליווי סטודנטים בארץ ובעולם בכתיבת עבודות אקדמיות ובסמינריונים בתשלום בכל התארים. צרו קשר לקבלת שיחת ייעוץ אישית בחינם.

עשויי לעניין אותך...

זקוקים לסיוע מקצועי בכתיבת העבודה?

בשיחת ייעוץ קצרה ובחינם, נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

זקוקים לסיוע בכתיבת העבודה?

בשיחה קצרה אדע בדיוק כיצד לסייע לך

שגית מנהלת בכירה
שגית

למעלה מ-20 שנות ניסיון בליווי סטודנטים בתהליך כתיבת עבודות אקדמיות