סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

עבודות דוקטורט – במה הן שונות מעבודות רגילות?

תוכן עניינים

סיימתם בהצלחה את לימודי התואר השני? מגיעות לכם ברכות חמות! עם סיום הלימודים, אתם משרטטים לעצמכם את המפה שתנווט אתכם אל יעדכם. ישנם אלו שהצליחו "לשבוע" מהלימודים באקדמיה, והחלטתם היא לפתח קריירה על בסיס הידע שהם צברו. מנגד, ישנם אלו שלימודי התואר שני דווקא פתחו את תאבונם. היעד הבא שלהם? לימודי התואר השלישי – לימודי הדוקטורט! 

עם התעניינותכם בלימודי הדוקטורט, אתם מבררים אודות תנאי הקבלה, משך הלימודים וכן – גם מהן הדרישות מכם. באופן טבעי, רבים מבקשים לדעת מהם המאפיינים המרכזיים של עבודות דוקטורט, ובמה הן שונות מיתר העבודות שהם הגישו בתארים הקודמים. 

אז אילו עבודות אקדמיות הגשתם בלימודיכם?

רגע לפני שצוללים עמוק אל מאפייניהן של עבודות דוקטורט, לפניכם סקירה קצרצרה של העבודות שהגשתם עד כה בלימודי התואר הראשון והשני: 

  • עבודה אקדמית קטנה עבודות אקדמיות אלו מוגשות כמטלות סיום בקורסים (במקום מבחני כיתה/מבחני בית). היקף העבודה קטן יחסית ונע בין 3-8 עמודים. עבודות אלו אינן מוגדרות כעבודות מחקר, אלא שהן בנויות בצורה של מספר שאלות פתוחות שיש להשיב עליהן בהרחבה. 
  • פרה סמינר תכליתה של עבודת הפרה סמינר היא להכין את הסטודנטים לפרויקט המחקר הגדול בלימודי התואר הראשון – הסמינר. עבודת המחקר הקטנה נכתבת בהיקף של 10-15 עמודים, והיא מעניקה לסטודנטים הזדמנות "להשתפשף" בניסוח שאלת מחקר, גיבוש ראשי פרקים, התנסות בשיטות המחקר, כתיבה אקדמית וכן הלאה.
  • עבודת הסמינר סטודנטים ללימודי תואר ראשון נדרשים להגיש במסגרת לימודיהם לפחות סמינר אחד (בהתאם לתוכנית הלימודים והפקולטה). זו עבודת המחקר המשמעותית והגדולה ביותר – גם בהיקפה וגם בנקודות הזכות שהיא מעניקה לסטודנטים. בלימודי התואר השני, סטודנטים נדרשים להגיש בין 2-5 סמינריונים. 

עבודות דוקטורט במה הן שונות מעבודות רגילות

עבודות דוקטורט – למה תוכלו לצפות?

עבודות הדוקטורט שונות למעשה בדבר אחד מיתר העבודות – בהכל! באופן טבעי, הציפיות מכם כבעלי תואר ראשון ושני – גבוהות יותר. לפניכם, מספר מאפיינים בולטים של עבודות הדוקטורט:

  • היקף העבודה עבודת מחקר של 25 עמודים נתפשה בעיניכם כפרויקט גדול? עבודת הדוקטורט מציבה בפניכם רף חדש ודורשת מכם לחקור בהיקף גדול יותר. לכל מוסד לימודים ותוכנית דוקטורט דרישות שונות וייחודיות, אך לרוב היקף הדוקטורט נע בין 80-100 דפים. 
  • משך המחקר עבודה אקדמית קטנה (מטלת סיום קורס) נדרשתם להגיש בתוך חודש. לטובת מחקר וכתיבת הסמינריון קיבלתם חצי שנה לערך. לטובת מחקר וכתיבת הדוקטורט עומדים לרשותכם מספר שנים (משתנה בין מוסדות הלימודים ודרישותיהן של הוועדות היחידתיות).
  • שפת העבודה בתואר הראשון והשני הגשתם את עבודותיכם בשפה העברית. בעבודת דוקטורט יש באפשרותכם לבחור את שפת המחקר: אנגלית או עברית. 


לימודי התואר השלישי מעצימים, מלמדים ומטבעם – גם מאתגרים. אנו נשמח לעמוד לצידכם ולספק לכם סיוע אקדמי בסטנדרט הגבוה ביותר! לפרטים נוספים, התקשרו – 050-833-5603

דרג את המאמר הזה

צוות סילבוס - עבודות אקדמיות

חברת סילבוס גרופ בע"מ, מתמחה מזה 20 שנה בסיוע וליווי סטודנטים בארץ ובעולם בכתיבת עבודות אקדמיות ובסמינריונים בתשלום בכל התארים. צרו קשר לקבלת שיחת ייעוץ אישית בחינם.

עשויי לעניין אותך...

פרה סמינריון ביטחון סוציאלי

אחד ממסלולי הלימוד המרתקים ביותר נקרא "ביטחון סוציאלי". מדובר בקורס הנלמד, בין היתר, גם באוניברסיטה העברית ונחשב למבוקש במיוחד. במה עוסק קורס ביטחון סוציאלי? בישראל,

הכנת מצגות בתשלום

כחלק מהמטלות שמוטלות על סטודנטים במהלך שנות הלימודים שלהם ישנה מטלה של הכנת מצגות לצורך הצגתן בפני הכיתה והמרצים. גם אם אתם יודעים לכתוב עבודות

זקוקים לסיוע מקצועי בכתיבת העבודה?

בשיחת ייעוץ קצרה ובחינם, נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

Whatsapp icon