סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

עבודות אקדמיות בהיסטוריה

תוכן עניינים

מקצוע ההיסטוריה הוא מקצוע מרתק ורב תחומי, שנמתח עוד מבתי הספר היסודיים ועד לפקולטות הגבוהות ביותר שעוסקות בו. העוסק בהיסטוריה נקרא היסטוריון, והוא נקרא תמיד למצוא חידושים בהיסטוריה, שלא נמצאו עד כה ושעוד לא הוכנסו אל ספרי הלימוד.

ההיסטוריה היא הגוף המעצב של כל אומה בעולם, היא הסמל שמשתקף לא רק בדפים כתובים, אלא גם בשרידים ארכיאולוגיים ובמבנים שיש להם נופך היסטורי שמקושר לאותה מדינה או לאותה אומה.

עבודות אקדמיות בהיסטוריה

אז מהי בעצם היסטוריה?

הגדרות רבות לכך. לפי אתר ויקיפידיה, היסטוריה היא מחקר העבר על סמך תעודות כתובות, ומקורה ביוונית (הפירוש הוא "תיעוד" או "חקירה"). מכאן יוצא, שתחום ההיסטוריה קשור לחקר תרבויות בעלות מערכות כתב. 

במובן האקדמי של המילה, ניתן לסווג מחקר היסטורי כמעוגן בפרדיגמה מחקרית (שלרוב תהיה איכותנית בשל העיסוק בסיפור שמסופר בו). 

מהי דוגמא להיסטוריה, למשל, במקרה שלנו?

למשל: הכרזת העצמאות, מלחמות ישראל, מינויים של ראשי ממשלה ועוד אירועים ומאורעות שמשפיעים באופן ישיר או עקיף על המצב הכלכלי, החברתי, האנושי והתרבותי על המדינה. 

עולם האקדמיה הוא חלק בלתי נפרד מחקר ההיסטוריה, שכן מאמרים מחקריים רבים יצאו לאור והשפיעו על אופן הדיסציפלינות המחקריות בכל הנוגע למאורעות ולאירועים היסטוריים שונים.

במובן המקומי, החקר הבולט ביותר בהיסטוריה הוא של עם ישראל ושל כל הממצאים הארכיאולוגיים, שמתווספים לאוסף הלאומי של ישראל כל שנה, ומיוחסים לתקופות שונות בחיי העם היהודי.

כיום, ההיסטוריה שנלמדת בבתי הספר (התיכונים והיסודיים) שונה מזו שנלמדת באוניברסיטאות. במסגרת האקדמית, היא מציעה דילמות רבות לסטודנטים ורוצה לעודד בהם חשיבה ביקורתית, מה שהופך את ביצוע העבודה האקדמית בהיסטוריה לחוויה עבור הסטודנט.

מדוע כך? מכיוון שיש לו יכולת להכריע, באופן אישי ולפי דעתו האישית, בסוגיות היסטוריות שונות. למשל: יום העצמאות או יום הנכבה? 

ובכך, להביט על אירועי ההיסטוריה בנקודות מבט שונות ומגוונות. 

אם גם אתם סטודנטים שלומדים היסטוריה ורוצים סיוע בעבודות אקדמיות שקשורות בתחום- המאמר הוא בשבילכם. 

קודם כל, צריך לדעת כיצד בנויות עבודות אקדמיות, בייחוד הסוג המוכר וגם הקשה ביותר לביצוע: עבודות סמינריוניות.

לרוב, כך ייראה המבנה של עבודות סמינריון:

 • שער, תוכן עניינים 
 • תקציר, מבוא
 • סקירת ספרות כללית
 • סקירת ספרות מורחבת (לעת הצורך)
 • שיטת מחקר
 • שאלת מחקר
 • השערת מחקר
 • כלי מחקר
 • תוצאות המחקר
 • דיון, סיכום, מסקנות
 •  רשימה ביבליוגרפית
 • נספחים (בעת הצורך)

חשוב לדעת שהעבודה הסמינריונית משפיעה מאוד על המשקל של הציון הסופי. ולכן, יש להשקיע בהן. 

כיצד זה בא לידי ביטוי בתחום ההיסטוריה?

ראשית כל, יש לבחור בנושא שיש לכם זיקה אליו, כזה שתוכלו למצוא עליו מאמרים מתאימים וגם שתוכלו להרחיב עליו את הדעת. בכך, תוכלו לבצע ביתר קלות עבודות אקדמיות בהיסטוריה, מכל סוג. 

עבודה כזו דורשת יותר מ-20 עמודים לכל היותר, ולכן יש לשים לב לכל פרט בה. בעבודות כאלו יש צורך בנספחים, שכן ההמחשה להיסטוריה בא לידי ביטוי בתצלומים היסטוריים. למשל: אם אתם כותבים עבודה בנושא החלוצים לפני הקמת המדינה, רצוי שתביאו תצלומים בלעדיים.

מדוע זה חשוב? כדי שתהיה תמיכה לנושא שעליו אתם כותבים, וזאת מלבד המאמרים האקדמיים שאתם צריכים למצוא לשם כך. מלבד זאת, עליכם לנסח שיטת מחקר מתאימה (שלרוב תהיה איכותנית) ולדעת לאן להוביל את המחקר שלכם. 

המטרה בעבודה כזו היא להגיע למסקנה שלכם בנוגע למאורע היסטורי מסוים.

למידע נוסף על עבודות אקדמיות בהיסטוריה, מוזמנים לפנות אלינו תמיד. 

דרג את המאמר הזה

צוות סילבוס - עבודות אקדמיות

חברת סילבוס גרופ בע"מ, מתמחה מזה 20 שנה בסיוע וליווי סטודנטים בארץ ובעולם בכתיבת עבודות אקדמיות ובסמינריונים בתשלום בכל התארים. צרו קשר לקבלת שיחת ייעוץ אישית בחינם.

עשויי לעניין אותך...

תוכנת Spss: מדריך מקצועי לסטודנטים

כשתתחילו את לימודי התואר שלכם תתקלו לא פעם במילים מפחידות כגון תוכנת SPSS. הסיבה לכך הינה שכל הסטודנטים בכל מסלולי הלימודים צריכים להגיש עבודות אקדמיות

זקוקים לסיוע מקצועי בכתיבת העבודה?

בשיחת ייעוץ קצרה ובחינם, נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

זקוקים לסיוע בכתיבת העבודה?

בשיחה קצרה אדע בדיוק כיצד לסייע לך

שגית מנהלת בכירה
שגית

למעלה מ-20 שנות ניסיון בליווי סטודנטים בתהליך כתיבת עבודות אקדמיות