חייגו: 052-2725216, 050-8335603
סמינריון באמנות

סמינריון באמנות

By 6 באוקטובר 2019 מאמרים No Comments

אמנות הגדרה

אמנות היא יצירה אסתטית שנעשית על ידי  אמן כדי לתאר הבעת רגש.  יצירת האמנות מבטאת את הרגש שאותו האמן רצה להביע, את כישרון היצירה שלו ואת הסובייקטיביות שלו.

אמנות היא כל ביטוי אנושי שנוצר על מנת לתאר רגש. הביטוי הוא לא בהכרח ציור, פסל ומשהוא מוחשי. אומנות יכולה להיות מנגינה, מוזיקה, שיר, מחול ועוד. בסופו של דבר אמנות היא כמעט כל מבע אנושי שנועד לתאר משהוא.

אפשר ללמוד אמנות באקדמיה?

ניתן ללמוד לימוד אמנות במסגרת לימודים אקדמיים הכוללים היסטוריה של האמנות, יסודות באמנות, פסיכולוגיה של האמנות וכדומה. קורסי סטודיו שבהן הסטודנטים יוצרים את האמונות שלהם יחד עם אמן מומחה. קורסי בחירה מגוונים כמו לימודי אוצרות, לימודי מדיה דיגיטלית, לימודי תרבות ועוד.

איך נראה סמינריון באמנות?

בגלל שלימודי אומנות באקדמיה הם לא לימודי אקדמיים "רגילים" קשה לחשוב שכותבים בהם עבודות אקדמיות. אולם אין לטעות אפילו לרגע, אם תחום מסוים נלמד באקדמיה תמיד ילמדו במסגרתו כתיבה מדעית בנוסף ללימודי כתיבת עבודות סמינריוניות.

סמינריון באמנות כמובן תלוי בנושא הקורס האקדמי שנכתב במסגרתו. כפי שנטען מקודם במסגרת לימודי אמנות לומדים קורסים אקדמיים רבים: יסודות באמנות, אמנות עכשווית, היסטוריה של אמנות, פסיכולוגיה של אמנות וכדומה.

במסגרת הקורסים הללו כל סטודנט צריך לבחור נושא שעליו ירצה לכתוב סמינריון על סמך מה שלמד בקורס, גם יחפש חומרים מדעיים שדנים באותו תחום (מאמרים אקדמיים, ספרים וכל תוכן אקדמי שדן בנושא) ויתחיל לכתוב את העבודה.

עבודה סמינריונית באמנות לא שונה במבנה שלו או בדרישות של מכל סמינריון אחר. אולם הייחוד שלה הוא לא במבנה שלה או בסגנון הכתיבה אלא בתוכן שלה. לכתוב עבודה מדעית בנושא כול כך ייחודי כמו אמנות היא בטוח חוויה מהנה במיוחד לחוות.

טיפים לכתיבה נכונה

לפני שבכלל מתחילים לכתוב חשוב לחשוב היטב על נושא טוב לעבודה. אפילו אם כותבים עבודה על יצירת אמנות מאוד מפורסמת העבודה עצמה לא תעסוק בכמה היצירה היא מיוחדת אלא יש לחשוב על איזו שאלה אפשר לשאול על היצירה והאם אפשר דרך הכתיבה להראות את היצירה באור אחר.

לאחר שנבחר נושא בכללי וכמו כן יצירה יש לחפש כמה שיותר מאמרים וספרים שדנים ביצירה הזו ולראות מה המחברים מתמקדים, מהן השאלות המחקריות שהם שואלים ומה יש להם לכתוב על היצירה. על הבסיס הסקירה הזו אפשר להתחיל את השלבים הראשונים של הכתיבה.

כתיבה של סמינריון באמנות