חייגו: 052-2725216, 050-8335603

סיוע בעבודות סמינריוניות, למה ולמי זה חשוב

סיוע בעבודות סמינריוניות, למה ולמי זה חשוב

כל סטודנט לאורך לימודיו האקדמיים חווה קשיים. הסיבה לכך היא בעובדה שלימודים אקדמיים יכולים להיות תובעניים מאוד. התובעניות יכולה להתבטא בכמה מאפיינים. אולם שלושת העיקריים הם מאפייני הקונפליקטים חברתיים, עלות כלכלית גבוהה ועומס בלימודים.

המאפיין הראשון מבטא קונפליקטים חברתיים בין קבוצות שונות באקדמיה. זאת אומרת שלעיתים כאשר לומדים עם אוכלוסיות ותרבויות שונות בזמן הלימודים, עלולים להופיע מתחים וקונפליקטים. אלו יכולים להשפיע על המורל ועל חווית הלימודים בפרט. בנוסף המתח החברתי גם עלול להפריע לשלוות הלימודים.

מאפיין אחר שמשפיע לא פחות הוא עומס כלכלי. מימון לימודים אקדמיים בישראל הינו יקר למדיי ודורש השקעה כלכלית ניכרת. המאפיין השלישי והאחרון הוא עומס בלימודים. המסגרת האקדמית דורשת מהסטודנטים דרישות לימודיות שעלולות להיות תובעניות למדיי. למשל, השתתפות בקורסים דורשת קריאה מרובה של חומרי לימוד ארוכים וקשים להבנה. ישנן גם הגשות מרובות ועוד. אולם האתגר הקשה ביותר  בתובעניות הלימודים הוא אתגר כתיבת  עבודות הסמינריון. רוב הסטודנטים מתקשים כיום לכתוב עבודות סמינריון מפני שזו פעולה נלמדת שאיננה קלה ליישום. בהתאם לזאת, עבודת סמינריון דורשת יכולת לעמוד בלחצים, קריאה מרובה, כתיבה ברמה גבוהה ובהתאם לחוקי כתיבה מדעית.

עבודת סמינריון היא בהחלט מטלה לא קלה ליישום, אולם כיצד מתמודדים עימה? במענה לשאלה, יש כמה דרכים להתמודד עם הקושי בלכתוב עבודה סמינריונית. דרך אחת היא "לקפוץ למים" ופשוט לכתוב את העבודה כמיטב היכולת ולצפות לטוב. במעשה הזה קיים הימור הואיל ויכול להיות פער בין יכולת הכתיבה של הסטודנט או הסטודנטים לבין דרישת העבודה. ברוב המקרים בסיטואציה שכזו הסטודנטים מקבלים ציון עובר וממוצע הציונים שלהם נפגע.

דרך אחרת היא להיעזר בחבר ללימודים שילווה את הסטודנט לאורך העבודה ויבדוק את כל השלבים. ישנה בעייתיות גדולה עם הדרך הזו בגלל שבחלק גדול מהמקרים כל צמד סטודנטים רתומים לעבודת הסמינר שלהם לכן לא יכולים באמת לעזור או ללוות. ואפילו אם כן, התמיכה היא לא התמיכה שאותה הסטודנטים צריכים.

אז מה עושים?

דרך ההתמודדות האחראית ביותר היא להיעזר בשירותי תמיכה אקדמית. הסיבה לזאת היא בעובדה שסיוע אקדמי מתמחה בתמיכה וליווי של  סטודנטים בזמן כתיבת עבודות הסמינריון. בנוסף לכך, סיוע אקדמי הוא סיוע מקצועי ומהימן אשר בקיא בכל התהליכים שנכללים בכתיבת עבודת סמינר, בכל הקשיים האפשריים ולבסוף בכל הפתרונות. לעיתים קרובות סטודנטים חוששים להיעזר בשירותי סיוע אקדמי בגלל שמאמינים שפעולה זו איננה חוקית או מוסרית. אולם סיוע לכתוב עבודה אקדמית נחשב לחוקי ואתי. מעבר לכך, בגלל שעבודת סמינר היא עבודה שהציון שלה חשוב מאוד ואפילו יכול להשפיע על סיום הלימודים, חשוב מאוד שהעבודה תעשה נכון. ועבודה שכזו יכולה להיכתב כפי שצריך בעזרתו של הסיוע האקדמי. בהתאם לזאת, אין סטודנטים ספציפיים שזקוקים יותר או פחות לסיוע אקדמי, כל סטודנט שמעוניין שעבודתו תעשה כפי שצריך, ובהתאם לדרישות עליו להיעזר בשירותי התמיכה האקדמית.