חייגו: 052-2725216, 050-8335603
כתיבת עבודות סמינריון

כתיבת עבודות סמינריון

By 10 בספטמבר 2017 מאמרים No Comments

כתיבת עבודות סמינריון

כסטודנטים שנתקלים לראשונה בכתיבת עבודות סמינריוניות בדרך כלל מבולבלים ולא יודעים איך להתחיל, מה לחפש, כללי כתיבה וכיצד לכתוב עבודה בגודל כזה.

כתיבת עבודות סמינריון היא עבודה קשה והיא כוללת חשיבה רבה, חקירה, שינוי סגנון כתיבה והבנה של החוקים לכתיבת עבודות אקדמיות.

אז איך להתחיל כתיבת עבודות סמינריון

תעברו שוב על החומר הנלמד בכיתה, אפילו ברפרוף. הנושא חייב להיות בהקשר ישיר לנושא הלימוד, זה נשמע פשוט, אבל הרבה סטודנטים נופלים דווקא בחלק הזה.

לפעמים מהתלהבות יתר או חשיבה מחוץ לקופסה, גם לזה יש מקום, אך חייב להיות קשר ישיר בין נושא הקורס לנושא העבודה.

תעלו מספר נושאים, שאלו שאלות, חברו בין נושאים שונים של הקורס והשאלות ששאלתם. יש עליהם תשובה ברורה מידיי? זה לא נושא טוב.

מהו נושא טוב לכתיבת עבודות?

נושא טוב לעבודת סמינריון הוא נושא שעליכם לחקור כדי להגיע לתשובה מספקת.

תשובה מספקת היא לאו דווקא תשובה נכונה או לא נכונה, אבל היא תענה על השאלה שבחרתם לחקור. נושא טוב נשמע טוב, הוא לא פשוט ומשעמם, הוא מעורר עניין ורצון לקרוא את העבודה.

זה בעצם החלק הכי חשוב בעבודה ודרך מצוינת לגרום סקרנות למרצה.

נמשיך הלאה… בחרתם נושא, המרצה התלהב ואישר המשך עבודה, איך ממשיכים? רבים מהסטודנטים חושבים שכל החשיבות בעבודות סמינריון היא כתיבה טובה, אבל לא רק.

החלק הארי של הכתיבה מתחיל בחיפוש מקורות מידע.

כתיבת_עבודות_סמינריון

כתיבת עבודות סמינריון

איך מחפשים מקורות מידע?

זאת שאלה מצוינת שהרבה מן הסטודנטים נופלים בה, זוכרים שעשו לכם הדרכת ספריה ולא ממש הקשבתם? זו הדרך לחיפוש מקורות.

רוב המידע נמצא כיום אונליין, הדרך לחפש מקורות אמינים, היא דרך ספרית מקום הלימודים שלכם. היא מאפשרת כניסה לאתרים נוספים המכילים מקורות מידע מהימנים.

רגע! מה זה מקור מידע מהימן? טוב ששאלתם!

מקור מידע מהימן הוא מקור מידע אקדמי, מאמר, מחקר, מגזין נחשב בתחום הלימוד שלכם.

ישנם תחומים הדורשים בכתיבת עבודות סמינריוניות מחקרים עדכניים, זאת אומרת 5-10 שנים מפרסומים, ישנם תחומים, כמו מדעי הרוח, שאינם דורשים מחקרים עדכניים אך כן שמים דגש על חוקרים מוכרים בתחום הלימוד.

יש לשים לב גם לנקודות אלו כאשר אתם מחפשים מקורות מידע. מקורות מידע נוספים וחשובים הם אתרים מקובלים לחיפוש מאמרים (google scholar) ואתרי מכללות , אוניברסיטאות וכתבי עת מוכרים.

ויקיפדיה ודומיהם הם לא מקורות מידע מהימנים! מה שכן חשוב לדעת אודותיהם הוא שבסוף ערך הנושא, ישנן הפניות למקורות מידע נוספים וחשובים.

דגש נוסף וחשוב, תאספו כמה שיותר מקורות מידע לעבודות הסמינריון, שמרו אותם בתיקייה נפרדת וכתבו אותם תחת כותרת ברורה המתארת את  הנושא המרכזי שלהם.

עכשיו אתם מוכנים לכתיבה.