חייגו: 052-2725216, 050-8335603
טיפים לכתיבת עבודות סמינריוניות

טיפים לכתיבת עבודות סמינריוניות

By 3 באוקטובר 2017 מאמרים No Comments

טיפים לכתיבת עבודות סמינריוניות

המטרה שלנו במהלך הלימודים האקדמיים היא, כמובן, השלמת התואר עם ציון איכותי ככל האפשר. אנחנו משקיעים לא מעט בהכנה לבחינות, עמלים על שיעורי הבית ומתרגלים כתיבת עבודות אקדמיות לכל אורך הדרך. עם זאת, יש משתנה אחד שמשפיע באופן משמעותי מאוד על הציון שלנו: העבודה הסמינריונית. כדי לעזור לכם להתכונן לרגע הגדול קבלו כמה טיפים לכתיבת עבודות סמינריוניות כמותיות ואיכותיות.

 

בחירת סוג העבודה

נתחיל בשאלה שמטרידה את מרבית הסטודנטים: האם עדיף להגיד עבודה כמותית או איכותית. זו שאלה די טריקית אבל התשובה עליה פשוטה יותר משנדמה לכם. קודם כל כדאי לבדוק האם יש למרצה שלכם העדפה ואם כן – מה היא. אם מבחינתו עבודה כמותית תקבל ציון גבוה יותר בעוד עבודה איכותית תיחשב מבחינתו לנחותה, עדיף שתנסו לרצות אותו. הפער הזה מתבטא בציון באופן ניכר. אם אין לו העדפה – זכיתם. זה הזמן לבחור את השיטה העדיפה מבחינתכם, ולתכנן עבודות סמינריוניות בהתאם ליכולות הניתוח בהן ניחנתם.

עבודת סמינריון

למדו את התחום

לפני תחילת הכתיבה או המחקר במסגרת עבודות סמינריון כדאי מאוד להכיר את התחום קצת יותר לעומק. סטודנטים רבים מגלים בדיעבד שבחרו נושא קשה מדי, והקושי הזה מתבטא בהיעדר חומר מספק לכתיבה. לכן, לפני שאתם יוצאים לדרך פנו לעצמכם זמן והתחילו לעיין במאמרים קודמים. מאחר ואין לכם את כל הזמן שבעולם, ומאחר ואתם בשלב שבו אתם מגבשים רעיון כללי לכתיבת עבודות סמינריוניות, הסתפקו בתקצירים, בשאלות המחקר ובפרק הדיון. כך תקבלו גם רעיונות למחקר משלכם, בלי להמציא את הגלגל.

 

כתיבת עבודות סמינריוניות עם עזרה חיצונית

כמו בכל תחום אחר בחיים, וכפי שאתם יכולים להיעזר במורה פרטים לכל קורס במהלך התואר, גם כתיבת עבודות סמינריוניות נעשית קצת יותר פשוטה כשיש לכם ליווי מקצועי. היעזרו באנשי מקצוע, בכותבים מיומנים ובעורכים מנוסים לכתיבת הסמינריון. חברות המתמחות בליווי אקדמי ותכנון עבודות סמינריוניות הן בהחלט אידאליות. גם קורסי ההכנה במהלך התואר לא תמיד מספיקים, וכך אנחנו זקוקים לא פעם לדחיפה קטנה, הגהה או ביקורת בונה. אתם יכולים לקבל עזרה לכל אורך הדרך, רק בשלבים שבהם אתם תקועים, או בסוף – כשהעבודה מוכנה ואתם רוצים לקבל עליה חוות דעת וכמה רעיונות לשיפור. כל האופציות פתוחות לפניכם, ואם תנצלו אותן תוכלו ליהנות מעבודה אקדמית שבצדה ציון איכותי, בדיוק כמו שאתם רוצים ומצפים.