סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

טיפים להתמודדות עם לימודי השפה האנגלית

תוכן עניינים

שליטה באנגלית ובכל הדרכים להשתמש בשפה הפופולרית ביותר בעולם – כתיבה, קריאה, דיבור – היא מיומנות חשובה מאוד בימינו.

האנגלית הפכה לשפה הבינלאומית הדומיננטית במגוון רחב של תחומים ובהם עסקים, דיפלומטיה וכלכלה, גם בעולם האקדמי לא ניתן להצליח באמת בלי לשלוט באנגלית ועוד דרך שבה אנגלית ברמה גבוהה משפרת את איכות החיים שלנו היא הנאה מיצירות תרבות רבות ומגוונות.

שליטה באנגלית היא גם יכולת שנבחנת על-ידי מוסדות אקדמיים, הן בארץ והן בחו"ל, כשבחינה ייעודית למטרה זו היא אמירם. למי שמתכונן למבחן זה כדאי במיוחד לקרוא את הטיפים להתמודדות עם לימודי השפה האנגלית, וכאמור כל אחד וכל אחת יכולים לצאת נשכרים מרכישת השפה ועל כן גם מהטמעת ההמלצות הבאות.

שליטה באנגלית תסייע לכם כמובן גם במהלך כתיבת עבודות אקדמיות במהלך התואר. מאחר ותתבקשו להציג שימוש במאמרים מגוונים, ידיעת השפה האנגלית תסייע לכם מאוד בתהליך הכתיבה.

יוטיוב

בכל דקה מועלים לאתר ששינה את העולם אינספור סרטונים – כך שתמיד ניתן למצוא בו שפע עצום של תכנים בכל נושא ובפרט באלה שמעניינים אתכם. כשמאזינים לתכנים באנגלית – בין אם מדובר על הרצאה מקיפה ובין אם על סרטונים קצרים – השליטה בשפה משתפרת, ולמעשה אפילו הכנה למבחן אמירם עשויה לכלול גלישה ליוטיוב (מי אמר שמבחנים הם לא כיף?). בכל מקרה סביר להניח שבהתחלה תצטרכו לבצע עצירות בתדירות יחסית גבוהה כדי למצוא תרגום למילה חדשה עבורכם או להבין טוב יותר משפט מורכב, אבל עם הזמן תגלו שאתם כבר מבינים אנגלית שוטפת ואפילו כשמדובר על נושאים מורכבים שמועברים בשפה גבוהה יחסית.

לדבר באנגלית

המלצה חשובה נוספת במסגרת הכנה למבחן אמירם וגם למי שרוצה לשפר את האנגלית שלו באופן כללי היא לדבר בשפה זו. כשאנחנו מדברים באנגלית, ואפילו 15-20 דקות ביום, אנחנו משפרים את המיומנות שלנו הן בדיבור והן בהבנת הנשמע, ובנוסף צוברים ביטחון רב יותר ביכולות שלנו. אפשר לבקש מחברים או קרובי משפחה לשתף איתנו פעולה (ומן הסתם גם הם ירוויחו שיפור באנגלית שלהם) ואפשר לנצל את האינטרנט לשיחות עם אנשים מעבר לים.

טיול בחו"ל

למידה יכולה להיות חוויה מהנה מאוד, ובפרט אם אנחנו מבצעים אותה בחו"ל… זו כמובן גם אחת הסיבות לכך שישראלים רבים יוצאים ללימודים אקדמיים בארה"ב או באירופה (כשלשם כך הכנה למבחן אמירם היא שלב הכרחי), וגם כשהמטרה היא שיפור האנגלית כל טיול בחו"ל יכול לתרום רבות. חשוב להיערך מראש ולקבוע שבטיול הקרוב נדבר רק באנגלית.

שירים

האזנה לשירים באנגלית ותרגומם כדי להבין את המשמעות שלהם היא עוד דרך מצוינת לשיפור האנגלית. אפשר גם לשיר, וכך להתאמן על עוד מרכיב במיומנות השימוש בשפה.

כתיבת יומן באנגלית

כתיבה באנגלית היא אחד המרכיבים המרכזיים של שימוש מלא ומוצלח בשפה – וכדי לתרגל את המיומנות הזו אופציה מומלצת היא כתיבת יומן. לאופציה זו מספר יתרונות משמעותיים: ראשית, תמיד יהיה לכם על מה לכתוב, שנית, בדרך זו תוכלו לאוורר רגשות מורכבים ותחושות לא פשוטות, שלישית, בעתיד תוכלו לחזור ולקרוא ביומן ולהבין מי הייתם ובנוסף כמובן שתתרגלו היטב את האנגלית וגם תעשירו את אוצר המלים בכל פעם שתרצו לתאר משהו שקרה לכם או הרגשתם ולא תמצאו את המלים המדויקות.

טיפים להבנת הנקרא

כשהמטרה היא הבנת הנקרא, רצוי להיות יעילים. לא תמיד חובה לקרוא כל מילה ומילה אלא חשוב בעיקר להבין את הרעיון המרכזי. דרך נוספת לייעל את הפעולה היא לחפש את ההקשרים ולהבין דרכם מילים שאנחנו לא מכירים, ועוד כדאי להיעזר בדוגמאות. למשפטים מורכבים שלא בהכרח חשובים להבנת הרעיונות המרכזיים לא כדאי להקדיש תשומת לב רבה מדי.

דרג את המאמר הזה

צוות סילבוס - עבודות אקדמיות

חברת סילבוס גרופ בע"מ, מתמחה מזה 20 שנה בסיוע וליווי סטודנטים בארץ ובעולם בכתיבת עבודות אקדמיות ובסמינריונים בתשלום בכל התארים. צרו קשר לקבלת שיחת ייעוץ אישית בחינם.

עשויי לעניין אותך...

זקוקים לסיוע מקצועי בכתיבת העבודה?

בשיחת ייעוץ קצרה ובחינם, נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

זקוקים לסיוע בכתיבת העבודה?

בשיחה קצרה אדע בדיוק כיצד לסייע לך

שגית מנהלת בכירה
שגית

למעלה מ-20 שנות ניסיון בליווי סטודנטים בתהליך כתיבת עבודות אקדמיות