סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

איך להתמודד עם עומס בלימודים?

ישראל ממוקמת במקום גבוה מאוד ב-OECD בנתח האוכלוסייה אשר למדו לימודים גבוהים. ניתן לומר כי תואר ראשון הוא דבר שהפך לחובה אצל ישראלים רבים ומעטים מוותרים על תואר זה. אין ספק כי מגמה זו רק תלך ותתחזק וככל שיקומו עוד מוסדות המאפשרים ללמוד תואר ראשון ושני כך אנחנו נראה כי יהיו יותר ויותר סטודנטים. אך לצד זאת אנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה כי תואר ראשון ולימודים גבוהים בכלל יכולים להיות מאוד עמוסים. כמובן שהדבר תלוי איזה תואר אתם עושים, אך ניתן לומר בפה מלא כי תארים רבים מחייבים אותנו להשקעה עצומה. בכדי להתמודד עם העומס אנחנו חייבים לבצע מספר דברים. ראשית אנחנו צריכים ללמוד משהו שמעניין אותנו מכיוון שכך יהיה לנו את החשק להשקיע בלימודים. שנית אנחנו צריכים לשמור על תזונה מאוזנת ועל כושר גופני מכיוון שכך נבטיח כי יהיה לנו את הכוחות להתמודד עם העומס.

האם כדאי לפנות אל מורים פרטיים?

כל אחד רוצה לסיים את התואר הראשון שלו ולעשות זאת בהצלחה, השאלה היא איך עושים זאת? מה עלינו לעשות בכדי להבטיח כי נקצור הצלחה בתואר? אחת האופציות הטובות ביותר לפתור את הבעיה הזאת היא לפנות אל מורים פרטיים שיעזרו לנו ללמוד לתואר. מורה פרטי המתמחה בתואר שאותו אנחנו עושים יכול לעזור לנו מאוד ולהבטיח כי נלמד את החומר לעומק ובצורה טובה. הבעיה עם מורים פרטיים היא שזה יכול להיות עסק יקר ולא תמיד יהיה לנו את התקציב בכדי לממן אותם. על כן לא תמיד נוכל להרשות לעצמנו לפנות אל מורה פרטי ואנו צריכים לזכור זאת.

האם לעבוד במסגרת התואר?

לצד מימון המורים הפרטיים אנחנו צריכים לזכור כי התואר מחייב הוצאה כספית נוספת, עלינו לממן את שכר הלימוד ואת הוצאות המחייה ובכלל זה את שכר הדירה. לכן יתכן בהחלט כי רבים מאתנו ירצו לעבוד בזמן הלימודים. לעתים הדרך היחידה לממן את התואר היא באמצעות עבודה נוספת. אך עלינו לזכור כי אם נעבוד הרי שהלחץ בלימודים רק יגבר ואנו נתקשה להסתדר גם עם העבודה וגם עם הלימודים. הבעיה שלעתים אין ברירה ואם ההורים שלנו לא עוזרים לנו הרי שלא נצליח להסתדר ללא עבודה בזמן התואר. זוהי נקודה חשובה שאנו צריכים לחשוב עליה במקביל לכתיבת עבודות אקדמיות ומירוץ מתמשך לשם הגעה לקורסים בזמן.

האם כדאי לפרוס את התואר על יותר שנים?

יתכן ואחת האפשרויות בכדי להתמודד עם העומס בלימודים היא לפרוס את התואר על מספר שנים. אך במקרה כזה עלינו לזכור כי זה אומר שנצא אל שוק העבודה יותר לאט והמשמעות היא שייקח עוד זמן רב עד אשר נרוויח משכורת נורמלית. על כן כדאי לשקול בשיא הרצינות האם ללכת ולפרוס את התואר לשנים נוספות או לסיים אותו במסגרת הזמן הרגילה.

דרג את המאמר הזה

עשויי לעניין אותך...

זקוקים לסיוע מקצועי בכתיבת העבודה?

בשיחת ייעוץ קצרה ובחינם, נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

זקוקים לסיוע בכתיבת העבודה?

בשיחה קצרה אדע בדיוק כיצד לסייע לך

שגית מנהלת בכירה
שגית

למעלה מ-20 שנות ניסיון בליווי סטודנטים בתהליך כתיבת עבודות אקדמיות