חייגו: 052-2725216, 050-8335603

איך אפשר להקל על תהליך הכתיבה

לכתוב עבודות אקדמיות כיום זה לא אופנתי

כתיבה, אותו תהליך של הבעה עצמית שאיננו פשוט לרוב האנשים. כאשר חושבים על זאת, בפשטנות יתרה, כתיבה היא שיקוף בכתב של המחשבות. אדם רוצה להעביר מסר כלשהו אל הסביבה שלו, אחת מהדרכים לקיים זאת היא הכתיבה. במעשה הכתיבה נלקח מסר כלשהו או תוכן ומעובד אל מילים כתובות. על פניו תהליך הכתיבה נראה פשוט, אדם מקבץ כמה מחשבות (מסר) ומעבד אותם למילים, את המילים האלו הוא כותב בסדר לוגי והסדר הזה יוצר משמעות (סמנטיקה).  לפיכך, מטרתו של הכותב היא שכמה שיותר אנשים יבינו את הכתיבה שלו. אולם המציאות כיום מראה אחרת, קשה מאוד ליצור סמנטיקה שרוב האנשים יבינו, לעיתים זו משימה בלתי אפשרית.

האוכלוסייה שמתקשה בעיקר בכתיבה ובפרט כתיבה של עבודות אקדמיות היא אוכלוסיית הסטודנטים. נשאלת השאלה, מדוע לסטודנטים כול כך קשה לכתוב עבודות אקדמיות? על מנת לענות על שאלה זו יש להתייחס לכמה גורמים שמובילים לרתיעה מפני כתיבה; הגורם הראשון הינו הקדמה. בעידן טכנולוגי, אין זמן לכתוב עבודה, זמן הוא כסף לכן אנשים לא מעוניינים "לבזבז" זמן. עיקרון זה מנוגד  למהות של הכתיבה – זמן. על מנת לכתוב טקסט טוב ובפרט עבודות אקדמיות יש להשקיע זמן והיערכות.

יכולות כתיבה מקצועיים

הגורם השני הוא בורות ביכולות כתיבה. כמו כל התנהגות, כתיבה דורשת אימון וברוב הפעמים כישלונות.  על מנת לכתוב ברמה אקדמית גבוהה יש להתאמן, להיכשל ולהתאמן עוד פעם. אין אדם שנולד עם היכולת לכתוב טוב, וכמו כל כותב כשרוני, הטקסטים הראשונים שנכתבו לא היו טובים. אין כתיבה טובה ללא אימון. זו עובדה שהרבה סטודנטים לא מוכנים לקבל. על מנת לרכוש יכולות טובות של כתיבה, יש להתאמן כמה שיותר. בהתאם לזאת, על מנת שיהיו לסטודנטים האפשרויות לאימון, האקדמיה מספקת לסטודנטים הזדמנויות לכתיבה באמצעות הגשת עבודות אקדמיות בקורסים שונים. אולם הסטודנטים לא מנצלים את ההזדמנויות הללו ומגישים עבודות ברמה נמוכה, שברוב המקרים רק מעבירות אותם בקורס. אז איך עוזרים לסטודנטים לכתוב עבודות אקדמיות?

סטודנטים יכולים להיעזר במרצים, חברים משנים קודמות או בחונכים אקדמיים. אולם הדרך הנכונה ביותר לסטודנטים, היא היעזרות בצוותי תמיכה אקדמית. צוות הכותבים והמומחים ילוו את הסטודנטים בכל השלבים של כתיבת העבודה, יעודדו את הסטודנטים לכתוב סקיצות ראשונות ויתנו את הטיפים הנכונים על מנת לשפר את הכתיבה, יעודדו מוטיבציה וכדומה.