חייגו: 052-2725216, 050-8335603
עזרה בכתיבת סמינריון בעיצומו של משבר כתיבה

עזרה בכתיבת סמינריון בעיצומו של משבר כתיבה

By 3 בינואר 2021 בלוג, מאמרים No Comments

נתחיל בעובדה שאמנם לא תחדש לכם, אך לבטח תעניק לכם הקלה מסוימת: אתם סטודנטים, לא מכונות כתיבה.  קשיים עם כתיבת סמינריונים הצצים במהלך הדרך אינם מגדירים אתכם, אלא שהם רק חלק קטן מכם. כל עוד אתם מצליחים "לשחרר את הפקק" ולצאת ממשבר הכתיבה, מצוין. במידה וימי למידה/ כתיבה מתבזבזים לכם רק על ניסיונות, רצוי שתשקלו לקבל עזרה בכתיבת סמינריון. 

"יום כתיבה לא מוצלח" או משבר כתיבה?

לפני שאתם ממהרים לבקש עזרה בכתיבת סמינריון, חשוב שתאבחנו את הקושי שלכם בצורה נבונה, נכונה ואחראית. לפני הכל – למען עצמכם. שימו לב: ישנם שני מצבים שונים שעלולים להקשות עליכם לכתוב את עבודתכם:

  • משבר כתיבה בעוד יום כתיבה לא מוצלח נמשך יום, משבר כתיבה נפרס כבר על פני כמה ימים ולעתים אפילו יותר. מה שהופך את המשבר למשבר הוא העובדה כי אתם רוצים לכתוב, אך לא ממש מצליחים. במקרים שכאלו, מומלץ מאד שלא לבזבז עוד ימים נוספים (הזמן הוא משאב יקר!), אלא לפנות לסיוע אקדמי. 
  • יום כתיבה לא מוצלח תופעה מוכרת שיכולה לקרות לכל סטודנט, גם לכותבים המנוסים והמוכשרים ביותר. מוטיבציה נמוכה, עייפות, לחץ – כל אלו משפיעים באופן ישיר על הריכוז המשפיע על איכות הכתיבה. איך מתמודדים עם ימים שכאלו? אפשרות אחת היא להרפות. אפשרות נוספת היא לאמץ את אחד או יותר מהטיפים הבאים: 

עזרה בכתיבת סמינריון בעיצומו של משבר כתיבה

אסטרטגיית היציאה מהמשבר: הכוח בידיים שלכם!

ישנם משברים שאסטרטגית היציאה מהם אינה נקבעת על ידכם (כן, כמו משבר הקורונה). הבשורה המשמחת היא שממשבר הכתיבה אתם יכולים לצאת וממש ברגע זה. האצבעות שלכם קופאות על המקלדת, אתם לא מצליחים לבטא את עצמכם והזמן לא ממש משחק לטובתכם? כך תשחררו את משבר הכתיבה שלכם:

  • הפסיקו לכתוב למשך שעה לפעמים, מנוחה היא כל מה שאתם צריכים. אז נכון, שעה היא המון זמן (קל וחומר כשנותרו לכם עוד מספר ימים להגשת העבודה). עם זאת, ההפסקה עשויה לעורר בכם מחדש את ההשראה, להפשיר את "הקיפאון היצירתי" ולאפשר לכם להתקדם. בשעה הזו נסו לנקות את הראש ועשו כל מה שעושה לכם טוב – מניקיון הבית, דרך אפייה ועד מנוחת צהריים. 
  • כבו את הטלפון משבר כתיבה אינו גזרה, אלא שהוא תוצר של המון דברים, ביניהם: לחץ מנטלי, לחץ של זמן, סביבת עבודה לא נוחה וריכוז נמוך. אל תצפו מעצמכם להיות מרוכזים כשבכל שנייה מתקבלות הודעות בוואטסאפ, נכנסות שיחות מחברים וההתראות על לייקים באינסטגרם מאירות את המסך. כשאתם יושבים לכתוב – שבו לכתוב. 
  • כתבו, אל תערכו גם הסופרים הגדולים ביותר לא עורכים את עצמם (ולא מבקרים את עצמם) תוך כדי כתיבה. כשאתם מזהים קושי בכתיבה, הנמיכו מעצמכם את הציפיות ואפשרו לעצמכם לכתוב קצת פחות טוב (זה טבעי, זה בסדר וזה חלק מהתהליך). תמיד אפשר לערוך ולשפר טקסט, אך עריכה מותנית במילים. כתבו אותן! 

ב"סילבוס", נשמח להציע לכם עזרה בכתיבת סמינריון. לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו – 050-8335603