חייגו: 052-2725216, 050-8335603
6 דברים שאתם יכולים ללמוד מפתיחת סמינריון לדוגמא

6 דברים שאתם יכולים ללמוד מפתיחת סמינריון לדוגמא

By 30 במרץ 2021 בלוג, מאמרים No Comments

רשימת המשימות רק גדלה ולא מצטמצמת, הלילות הפכו ימים ו-24 שעות לא מספיקות לכם? אנחנו מנחשים כי גם אתם נמצאים בעיצומו של מחקרכם וכתיבת הסמינריון. אז למרות שאתם בלחץ של זמן ואינכם יכולים להרשות לעצמכם לבזבז את המשאב היקר, שימו לב: ישנם דברים שראוי מאד להשקיע בהם זמן, גם אם "על הנייר" הם נראים לכם מיותרים. לא משנה באיזה שלב במחקר או בכתיבה אתם נמצאים – פתחו סמינריון לדוגמא! לפניכם, 6 דברים שתוכלו ללמוד מעיון בדוגמת סמינריון:

1.איך מעצבים שער קלאסי? פתחו סמינריון לדוגמא!

ספר אולי לא שופטים לפי הכריכה שלו, אך סמינריון – כן! אז נכון, זהו "רק" השער, אך גם הוא מעצב את הרושם הראשוני של המרצה על עבודתכם. ישנם כללים ברורים לעיצוב שער, והסמינר לדוגמא יוכל לשקף אותם בפינכם.

2.מבנה והיקף המבוא

כל הסטודנטים מכירים בחשיבותו של פרק המבוא, אך עבור רבים מהם הוא סוג של חידה. להסביר לכם את הגדרתו היבשה של המבוא היא אפשרות, אך אפשרות טובה יותר היא להתרשם ממבוא בסמינריון לדוגמא. התרשמו מהמבנה הכללי, "הקול" של הדובר, פריסת הטיעונים, האווירה הכללית, היקפו והשורה התחתונה בו.

סמינריון לדוגמא

3.אורך משפטים ופסקאות

כל המוסיף גורע? לא תאמינו אפילו עד כמה, קל וחומר כשמדובר על עבודת סמינריון. בעבודת המחקר שלכם, אתם נמדדים על כל מילה! סמינריון לדוגמא ישקף בפניכם בצורה הטובה ביותר כי אין מקום לחזרתיות, כמה בהירים וקריאים הם המשפטים הקצרים ושישנה חשיבות אדירה לחלוקה לפסקאות. בסמינר, ישנה חשיבות לא רק לתוכן, אלא גם לצורה ולמבנה. 

4.מענה הדרגתי על שאלת המחקר

לרוב, עבודת הסמינר מחולקת ל-8-12 פרקים שונים. כל פרק בעבודתכם הוא חלק מהפאזל שיושלם לגמרי רק בפרק האחרון: המענה על שאלת המחקר. סמינר לדוגמא יציג בפניכם כמה מידע רצוי "לנדב" לקורא בכל פרק, ובעיקר איך לגרום לכך שכל פרק "ימכור" לקורא את הפרק הבא.

5.יישום עקרונות הכתיבה האקדמית

לכל סטודנט יש על המחשב מסמך השמור בשם "עקרונות כתיבה אקדמית". אז יש לכם את כל החוקים והעקרונות, אך האם אתם יודעים ליישמם? בסמינר לדוגמא תוכלו להתרשם מסטנדרט הכתיבה, "גובה" השפה, הטון של הדובר, איך מציינים מראה מקום של ספר/כתב עת וכיוצא בזה. 

6.מספר המקורות המומלץ 

כל מרצה ידרוש מכם להשתמש במספר אחר של מקורות לטובת המחקר שלכם. ובכל זאת, מומלץ לכם לדלג אל העמוד האחרון בסמינר לדוגמא ולבדוק בכמה מקורות הסתייע הסטודנט. עבודה לדוגמא היא עבודה שהוערכה ע"י מרצה, כך שהיא אינדיקציה נפלאה עבורכם להבין בכמה מקורות פחות או יותר ראוי להשתמש.

התרשמתם מהסטנדרט המצופה מכם אך עדיין יש לכם שאלות? אתם זקוקים לסיוע אקדמי? אתם מוזמים לפנות אלינו כעת! התקשרו – 050-833-5603