חייגו: 052-2725216, 050-8335603
שלוש טעויות של סטודנטים בכתיבת עבודות סמינריון

שלוש טעויות של סטודנטים בכתיבת עבודות סמינריון

By 10 בספטמבר 2017 מאמרים No Comments

טעויות בכתיבת עבודות סמינריון

כתיבת עבודה סימנריון היא בדרך כלל משימה מורכבת. כדי להצליח בה אנחנו צריכים לעבוד נכון ומסודר.

אנחנו צריכים לבחור נושא לכתיבת עבודות סמינריון, לתכנן את ראשי הפרקים, לבנות את שיטת המחקר ואת ההליך עצמו, ובאותה הזדמנות גם לתכנן את פרקי הדיון והסיכום.

לצד כל אלה קיימות גם דרישות טכניות שמגדירות איך ייראה הפרק הביבליוגרפי ואיך תעוצב העבודה. בתוך כל זה אפשר להבין איך קורות טעויות, אבל חשוב יותר להבין איך להימנע מהן.

 

1 – נושא לכתיבת עבודה אקדמית

אם יש משהו שישפיע על מהלך העבודה כולה זהו הנושא שתבחרו עבורה. כתיבת עבודות אקדמיות היא ממילא משימה מפרכת, על אחת כמה וכמה עבודות סמינריון אך אם תשלבו בנוסחה הזו גם נושא שאין לכם שום עניין בו – הכישלון נמצא ממש מעבר לפינה.

לכן, לפני שאתם כותבים עבודות סמינריון חשוב שתבחרו נושא שיש לכם בו עניין. למשל, אם אתם צריכים לכתוב עבודת סמינריון בתחום הקשור למחאה, יכול להיות שתשתעממו מעוד עבודה מפרכת בנושא נדוש שאין לכם בו באמת עניין.

לעומת זאת, אם תשלבו בו נושא מעניין יותר, שבו יש לכם עניין אישי (למשל מחאת הדיור שלסטודנטים רבים יש בה עניין רב) יהיה לכם קצת יותר מעניין לכל אורך הדרך.

טעויות_בכתיבת_עבודות_סמינריון

טעויות בכתיבת עבודות סמינריון

2 – רקע לכתיבת עבודות סמינריון

בחרתם נושא למחקר שלכם והחלטתם איזו שאלה תרצו לבדוק, פשוט כי היא נשמעת לכם ממש מדליקה, מקורית או מיוחדת במינה.

עד כאן הכל נפלא, אבל רגע לפני שאתם מבקשים את אישור המרצה השקיעו חצי שעה או שעה בחיפוש מאמרים מתאימים.

סטודנטים רבים בוחרים שאלות מחקר לכתיבת עבודות סמינריון בלי לערוך סקירה ספרותית לפני כן. המשמעות היא שברגע האמת תצטרכו להמציא מחקר בעצמכם, וגם תתקשו למצוא תיאוריות או מחקרים קודמים שיעניקו מסגרת עבודה מסודרת למחקר שלכם.

 

3 – תכנון לוח הזמנים

הטעות הגדולה ביותר של סטודנטים שניצבים בפני כתיבת עבודה אקדמית בכלל, ובפני כתיבת עבודות סמינריון בפרט, היא התכנון הלקוי.

לוח זמנים מסודר הוא סוד ההצלחה, ואם אתם מרגישים שאתם תקועים או לא ממש בטוחים איך להמשיך אפשר ואף רצוי להיעזר בכותבים מנוסים או בחברה המציעה ליווי אקדמי בכתיבת עבודות.

כדי להגיד עבודות סמינריון איכותיות אתם פשוט צריכים לעבוד נכון ומסודר, להיעזר בכל גורם אפשרי שיוכל לסייע, ולהגיע למועד ההגשה עם עבודה ברמה טובה באמת, שגם תספק ציון איכותי באמת.