חייגו: 052-2725216, 050-8335603
עומדים בפני עבודה אקדמית במנהל עסקים?

עומדים בפני עבודה אקדמית במנהל עסקים?

By 27 באוגוסט 2017 מאמרים No Comments

עומדים בפני עבודה אקדמית במנהל עסקים?

מנהל עסקים הוא תחום בשדה של מדעי החברה, העוסק בכל מה שקשור לניהול ארגונים בעלי מטרות רווח, החל מחשבונאות ותקצוב וכלה בהנעת עובדים, חקר ביצועים ועוד. במסגרת התחום נלמדות טקטיקות ואסטרטגיות ניהוליות ודרכים להפיק את המרב מכל אספקט בארגון ולהביא את שלל חלקיו לכדי תפקוד אידיאלי כיחידה אחת. התחום הוא אפוא רב-גוני ומי שניגש לכתיבת עבודה אקדמית במנהל עסקים יכול ליהנות ממבחר נושאים היכולים להוות קרקע פורייה לכתיבה.

כך תבחרו נושא לעבודה אקדמית במנהל עסקים

לפני שאתם רצים לכתוב עבודות אקדמיות בכל תחום, רצוי שתקדישו זמן לעצמכם על-מנת להבין לאיזה נושא יש לכם הכי הרבה זיקה. הדבר נכון פי כמה במנהל עסקים, הכולל כאמור מגוון תת-תחומים.

אם התחברתם יותר לצד הכלכלי, כדאי שתכתבו עבודה אקדמית העוסקת בתורת המימון, בסטטיסטיקות של רווחים והפסדים, בבדיקת כדאיות כלכלית של ארגונים שונים וכדומה.

לעומת זאת, אם התחברתם לצד האנושי, תוכלו לכתוב על הפן הפסיכולוגי יותר הכולל ניהול משאבי אנוש, ערכים בינאישיים בארגון וכדומה.

נושאים אפשריים עבור עבודה אקדמית במנהל עסקים

באופן אידיאלי, עבודה אקדמית במנהל עסקים תכלול שילוב של כמה אלמנטים הקשורים לניהול ארגון ותראה כיצד הפן הכלכלי-עסקי משתלב בפן האנושי. כך למשל תוכלו לכתוב עבודה אקדמית על הדרך בה החדרת מוטיבציה בעובדים על-ידי פעילויות גיבוש ופנאי מגבירות את התפוקה של העובדים. או לדוגמה: כיצד מידת ההזדהות של אנשי המכירות עם הערכים החברתיים של הארגון משפיעה על יכולת המכירה והרווח שלהם. נושאים אפשריים נוספים יכולים להיות איך מרכיבי אישיות של מקבלי ההחלטות משפיעים על נקיטה באסטרטגיות ניהוליות שונות וכיצד יחסי הכוחות בין מנהלים חדשים וותיקים באירגון משפיעים על צורת הניהול שלהם וכפועל יוצא מכך על תפוקות העובדים.

לשילוב של כמה תת-תחומים בעבודה אקדמית במנהל עסקים יש כמה יתרונות

ראשית, עבודה אקדמית כזו מעניקה לכם הזדמנות להפגין את הידע שלכם וכך לזכות לא רק בהערכה אלא גם בציון הוגן והולם. נגיעה במספר תחומים במקביל ושילוב מוצלח ביניהם מעיד על הבנה מעמיקה של הנושא ולכן הסיכוי ליצור רושם חיובי על המנחה וסגל הפקולטה, עולה משמעותית.

מעבר ליתרון שיש בציון גבוה, חקירה רצינית שתוביל לעבודה אקדמית ברמה גבוהה, יכולה גם לשמש אתכם בהמשך הקריירה. אם תתעמקו בכמה נושאים במקביל תוכלו לגלות כי הם משמשים אתכם גם במהלך העבודה ותוכלו להשתמש בידע שצברתם הלכה למעשה.

עבודות_אקדמיות_במנהל_עסקים