חייגו: 052-2725216, 050-8335603
סוגים שונים של עבודת סמינריון

סוגים שונים של עבודת סמינריון

By 24 במאי 2017 מאמרים No Comments

סוגים שונים של עבודת סמינריון ואיך לגשת לכל אחד מהם

בשעה טובה, בסימן טוב ובמזל טוב, הגעתם אל הרגע הנכסף! לא לא, אנחנו לא מדברים על חתונה…גם לא על קידום בעבודה. ואם לא על אימוץ חבר עם 4 רגליים וזנב.

אנחנו מדברים על כתיבת עבודת סמינריון – רגע שסטודנטים מצד אחד מחכים לו בשקיקה כל התואר ומצד שני מפחדים ממנו מאוד.

עבודה סמינריונית היא תהליך, מחשבתי, לוגיסטי ופיזי ולעיתים נראה גם מאתגר יתר על המידה ואפילו בלתי אפשרי.

כדי לעשות מעט סדר באי סדר, נתחיל מהסבר על הסוגים השונים של עבודת סמינריון. בעבודה כזו חשוב להבין על מה הולכים לכתוב וגם איך הולכים לכתוב ולכן חשוב להתכונן מראש.

עבודת סמינריון איכותנית אל מול עבודת סמינריון כמותית

עבודה איכותנית מתמקדת לרוב בתופעות מסוימות, אצל אנשים או בעלי חיים. בעבודת סמינריון מסוג זה לא משתמשים במבחר מקורות מידע, מצליבים ביניהם ובודקים, אם ניתן להסיק מהם על איזושהי חוקיות או תהליכים מסוימים.

בעבודה איכותנית לא מנוסחת שאלת מחקר ולא מבצעים מחקר.

אפשר בהחלט להתבסס על מחקרים קודמים על-מנת להציג תמונה רחבה יותר של התופעה אותה מנסים לבדוק, אבל אין בדיקה אל מול קבוצות ניסוי, ניתוח סטטיסטי של הממצאים וכדומה.

עבודת סמינריון כמותית, לעומת זאת, מתאפיינת על האלמנט המדיד של החקירה, כזה שניתן לכימות ברור על-ידי עריכת ניסוי, מדידות וניתוחים מתמטיים וסטטיסטיים.

גם במקרה זה אפשר ואף מומלץ להסתמך על מחקרים קודמים, אך הם יכולים לבוא רק כסיוע לניתוח ומקור להשוואה למחקר שמבצע מחבר העבודה, ממנו מסיקים מסקנות ברורות וחד משמעיות.

בכל מקרה, לעבודת סמינריון יש חוקים ברורים

בין אם אתם כותבים עבודה סמינריונית המבוססת על מחקר קפדני ובין אתם מצליבים מקורות מידע, לכל שלב בעבודה יש כללים ברורים והנחיות כיצד היא אמורה להיות כתובה.

למשל, כללי ציטוט מסוימים או סדר חלקי העבודה: מבוא, סקירה, מחקר, ניתוח, דיון, סיכום וכדומה. עמידה בכללי האקדמיה לכתיבת עבודת סמינריון היא קריטית וכל חריגה ממנה עלולה להביא לירידה בציון או לפסילת העבודה כולה.

סיוע בכתיבת עבודת סמינריון

אם אתם לא בטוחים לגבי האופן הטכני של כתיבת העבודה, מומלץ לחפש באינטרנט או להתייעץ עם המנחה. אחרת, גם אם תבצעו מחקר מקיף או תשלבו באופן מושלם עשרות מאמרים, העבודה הקשה שלכם עלולה לרדת לטמיון.

כמו כן, ניתן להביט בעבודות בנושאים דומים על-מנת לשאוב השראה ולהבין כיצד הדברים אמורים להיראות.

כתיבת עבודה אקדמאית - סוגי סמינריון