סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

מבנה עבודה סמינריונית – המדריך למבנה הנכון!

תוכן עניינים

הצעת מחקר: מספר כללים חשובים של מבנה עבודה סמינריונית

1. נושא:

לפני שחושבים על מבנה עבודה סמינריונית, ראשית יש לבחור נושא שהייתם רוצים לחקור במהלך העבודה. חשוב מאוד לבחור נושא שמעניין אתכם, שיש לכם תשוקה ומוטיבציה לחקור. יש לכך ערך רב בהמשך הכתיבה.

2. רציונל למחקר:

חשוב הסביר למה צריך לחקור את הנושא. למה דווקא הנושא הזה משמעותי למחקר במסגרת עבודה סמינריונית. הרציונל המחקרי הוא זה שמדגיש את ההקשר בגינו בחרתם במחקר.

3. המיקום האישי:

כחלק ממבנה עבודה סמינריונית חשוב להסביר את המיקום האישי שלכם ביחס לנושא הנבחר לכתיבה בעבודה. מהי הסיבה לכך שאתם בחרתם בנושא, מאיפה נובע העניין. כמובן שלא תמיד צריך את כל ההסבר, אבל ההבנה הכללית היא מאוד חשובה. מחקר צריך להיות מלווה במוטיבציה, בגורם אשר מניע אתכם לבדוק דווקא את הנושא או האספקט הזה ולא אספקט אחר.

4. מטרות/שאלות המחקר:

הגדירו ודייקו את מטרות ושאלות המחקר. איך אני למשל: מתוך נושא של מערכות יחסים של מתבגרים כפי שהן מתרחשות ברשתות החברתיות. יש מגוון אפשריות לחקור את אותו הנושא. האם נשאל באיזה אופן בנות מציגות את מערכו היחסים שלהם ברשתות החברתיות בתיכון? האופן שבו בנים מגיבים לבנות ולאופן בו מוצגת על ידם מערכת היחסים ברשות החברות? או שמע תבחרו בזווית ההסתכלות של ההורים על כך.

כל זווית היא אפשרית ולכן חשוב לדייק את הנושא הספציפי ככל הניתן. חשוב לציין כי שאלות מחקר איכותיות הן לא שאלות של כן ולא. כיצד? האופן בו? האם? שאלת המחקר האיכותני תתמקד בתיאור הקשר בין המשתנים. זה מנוסח באופן תיאורי/פרשני. למשל, הקשר בין מגדר לדעות הומופוביות. בעוד כי שאלת מחקר כמותית עוסקת בהשפעה של X על Y. למשל, האם ללינה המשותפת בקיבוץ השפעה על יכולת חברתית ויצירת קשרים בין אישיים.

5. סקירת ספרות רלוונטית:

על מנת לגבות את הנושא הנבחר יש לערוך סקירת ספרות. סקירת הספרות משמעותית מאוד בכתיבת עבודה סמינריונית. חשוב לכתוב על בסיס משהו שנכתב בעבר. זאת על מנת להתבסס על נקודת התייחסות. חשוב כי החומר התיאורטי הנסקר בעבודה סמינריונית יהיה עדכני בהרבה מן התחומים. חשוב לציין כי זה תלוי מה נבדק והאם הוא תלוי תקופה. לרוב נתייחס לעשור האחרון.

6. מתודולוגיה:

בחלק זה בעבודה סמינריונית, יש להגדיר מדגם ואוכלוסייה, כלים, הליך, רציונל. חשוב לציין כי במחקר איכותי יכול להיות תיאור מקרה case study, ובמקרה כזה נגדיר מי הנבדק ונרחיב על כך.

סטודנטים לומדים מהו מבנה עבודה סמינריונית

דרג את המאמר הזה

צוות סילבוס - עבודות אקדמיות

חברת סילבוס גרופ בע"מ, מתמחה מזה 20 שנה בסיוע וליווי סטודנטים בארץ ובעולם בכתיבת עבודות אקדמיות ובסמינריונים בתשלום בכל התארים. צרו קשר לקבלת שיחת ייעוץ אישית בחינם.

עשויי לעניין אותך...

זקוקים לסיוע מקצועי בכתיבת העבודה?

בשיחת ייעוץ קצרה ובחינם, נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

זקוקים לסיוע בכתיבת העבודה?

בשיחה קצרה אדע בדיוק כיצד לסייע לך

שגית מנהלת בכירה
שגית

למעלה מ-20 שנות ניסיון בליווי סטודנטים בתהליך כתיבת עבודות אקדמיות