חייגו: 052-2725216, 050-8335603
חשיבות כתיבת עבודה אקדמית

חשיבות כתיבת עבודה אקדמית

By 20 ביוני 2018 מאמרים No Comments

למה סטודנטים צריכים לדעת לכתוב עבודה אקדמית

נשאלת השאלה: כיצד האקדמיה תורמת לחייו של הסטודנט? התשובה לשאלה הזו היא מגוונת למדי. הסיבה לכך היא בעובדה שהאקדמיה תורמת במספר תחומים לחייו של הסטודנט. בראש ובראשונה, הסטודנט זוכה להשכלה. זוהי השכלה אקדמית ולא השכלה שרכש במהלך לימודיו בעבר, זוהי השכלה אחרת וגבוהה יותר; התרומה השנייה היא רכישת מקצוע. רוב אם לא כל הסטודנטים כיום הולכים ללמוד באקדמיה למטרות עבודה.

במהלך הלימודים מסופקים כל הכלים וההכשרות על מנת שבתום הלימודים יוכלו לעבוד; התרומה השלישית היא חברה, אל האקדמיה, בין אם מכללה או אוניברסיטה, מגיעים רבבות של צעירים מכל הארץ. כמו כן, במסגרת הלימודים הסטודנטים עוברים חווית יחדיו, לומדים להכיר אחד את השני וחברויות נוצרות. כל אלו יחדיו מעשירים את חייו של הסטודנט. יחד עם זאת, יש תרומה עיקרית לחייו של הסטודנט, ותרומה זו עד כמה שאיננה שגרתית תורמת רבות לסטודנט. זוהי תרומתה של העבודה האקדמית.

עבודות אקדמיות תורמות לחייו של הסטודנט? איך בדיוק?

למרות שמרבית הסטודנטים לא אוהבים לכתוב עבודות אקדמיות, הם לא מבינים עד כמה עבודות אקדמיות יכולות לקדם אותם ולתרום לחייהם בטווח הארוך. איך העבודות תורמות? התרומה היא בכמה תחומים: התרומה הראשונה היא שבאמצעות עבודות אקדמיות, הסטודנט לומד איך לנהל זמן ולעבוד בתנאי לחץ. עבור כל כתיבת עבודה אקדמית צריך להיערך מראש. יש לתכנן זמנים ולדעת איך להתנהל נכון על מנת שהעבודה תוגש בזמן. כל ההתנהלות הזו מלמדת את הסטודנט לסגל לעצמו יכולות ניהול זמן והתמודדות עם מצבי לחץ.

התרומה השנייה היא פיתוח יכולות חשיבה יצירתית וניהול פרויקטים. עבודה אקדמית בסופו של דבר היא פרויקט. פרויקט שחושבים עליו, מתכננים אותו ומוציאים אותו לפועל. פרויקט מוצלח הוא פרויקט שהנושא שלו מקורי ומעניין. בדומה אליו, גם עבודה אקדמית. עבודה טובה היא עבודה שהנושא שלה יצירתי ומחדש. עבודה שהתכנים שנכתבים בה משקפים את הידע הקיים ומרחיבים אותו. סטודנט שיודע איך לכתוב עבודה הוא סטודנט שיידע איך לנהל פרויקטים בעתיד.

התרומה השלישית והאחרונה היא פיתוח מחשבה ביקורתית. מחשבה ביקורתית היא היכולת לתפוס את הקיים ולראות האם ניתן לתפוס אותו אחרת. כמו כן, אחת מתכליות הכתיבה באקדמיה, היא להציג את הידע הקיים ולאחר מכן להציג אותו מפרספקטיבה אחרת. אותה תכלית היא בעצם יישום של חשיבה ביקורתית. את אותה חשיבה ביקורתית שמתפתחת במהלך כתיבת העבודה, ניתן ליישם בתחומים אחרים בחיים. אדם שיודע לבקר את הסביבה שלו הוא אדם שיוכל להתנהל בסביבה שלו.

למידע על כתיבת עבודות אקדמיות אתם מוזמנים לפנות עוד היום למספר טלפון 052-2725216