סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

כתיבת עבודות אקדמאיות

אחד מהאתגרים הקשים בלימודים הם כתיבת העבודות הבלתי פוסקות. הרי לא מדובר ברמת מסרון שאנו שולחים או מייל לקולגה בעבודה, אנו נדרשים ליכולות ביטוי מצוינת, תוך כדי שמירה על שפה גבוהה.

הדרישה להגיש עבודות אקדמיות נפרסות בכל תחום הנלמד במוסד האקדמי  והן חלק אינטגרלי ומחייב בניקוד הסופי ובקבלת התואר. לא אחת נתקלים הסטודנטים בקשיים כשמדובר בכתיבת העבודה, ידוע לכל שבתקופה זו הלחץ הנערם על הסטודנט, בשילוב עייפות מסתברת וירידה באיכות החיים, נותנים את אותם. כתיבת העבודה מצריכה מאמץ פיזי ומנטלי, שכן הסטודנט נאלץ להתעלות על עצמו ולספק תוצר איכותי ולא פחות מהרמה האקדמאית הנדרשת יחד עם זאת, הקושי משתנה ממקצוע למקצוע. אמנם כל עבודה נדרשת להיכתב בשפה אקדמאית גבוה ועם תוכן מאורגן ומסוגנן היטב.

באילו עבודות הכתיבה קשה יותר?

כפי שציינו, הקושי והתוכן משתנים ממקצוע למקצוע, לדוגמה מקצועות טכניים יהיו ברמת קושי גבוה יותר מאשר מקצועות הרוח. לדוגמה עבודה אקדמית בתחום התקשרות תהיה קשה יותר מאשר עבודה אקדמית בתחום מדעי המחשב. עד כמה שזה נשמע מוזר, הפתרון להצלחה בכתיבת העבודה הוא להתחבר למה שאתם כותבים. הכוונה היא שמלכתחילה עליכם לבחור מקצוע שבאמת תרצו ללמוד ולא רק לסמן וי. אולי בשנה הראשונה עוד תוכלו לדדה במהלך הסמסטרים, אך אין ספק שברגע שתכנסו ל"מאני טיים", חוסר החיבור למקצוע שבחרתם יתן את אותותיו וספק אם תצליחו לסיים. לכן, לפני הכל, עוד לפני שאתם בכלל מתלבטים באיזה מוסד ללמוד, עליכם לקבל החלטה חשובה שתשפיע על עתידכם: מה אתם רוצים ללמוד.

אולי זה נשמע לכם לא כזה ביג דיל, אבל זו החלטה לא פשוטה בפני עצמה ויש לכם הרבה לבטים ותובנות להגיע אליהן בדרך לבחירה בה.

איך בוחרים מקצוע ללימודים?

ראשית עליכם לעצור הכל ולנסות למצוא תחומי עניין אליהם אתם מתחברים, הכנה מקדימה יכולה לעזור לכם מאוד ולחסוך לכם הרבה זמן וכסף. במידה ואתם לא מוצאים כיוון נכון, אל דאגה! ישנם מספר גופים שייעודם הוא הכוונה לסטודנט. הם עושים זאת על ידי מבחני, ראיונות, פגישות עם יועצים ונתונים כלליים. כך הם יכולים להציג בפניכם תוצאה משוכללת המצביעה על מקצוע העשוי להתאים לכם. בנוסף, כל מוסד אקדמי מעסיק צוות יועצים שמטרתם היא ללוות אתכם מהבחירה ועד לקבלה ללימודים. איך זה מתבצע בפועל: לאחר סדרה קצרה של מבחנים ופגישת ייעוץ תוצג בפניכם תוצאה המצביע על תחום עניין שמצביע על חיבור אליכם. לדוגמה, חיבור לתחום טכני, מוצרי חשמל ומכניקה, יוביל אתכם להמלצה על לימודים בתחום מדעי המחשב. ואילו חיבור לתחום הפילוסופי, יחסי אנוש ואינטליגנציה רגשית, יוביל אתכם להמלצה על לימודים בתחום התקשורת או מדעי המדינה. הכי חשוב שבסופו של דבר שאין המלצה זו החלטה שאסור לשנות. בכל זאת עליכם לבחור מקצוע שמעניין אתכם ואליו אתם מתחברים.

בהצלחה!

דרג את המאמר הזה

עשויי לעניין אותך...

זקוקים לסיוע מקצועי בכתיבת העבודה?

בשיחת ייעוץ קצרה ובחינם, נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

שגית מנהלת בכירה
050-8335603

שגית

זקוקים לסיוע בכתיבת העבודה?

בשיחה קצרה אדע בדיוק כיצד לסייע לך

שגית מנהלת בכירה
שגית

למעלה מ-20 שנות ניסיון בליווי סטודנטים בתהליך כתיבת עבודות אקדמיות