חייגו: 052-2725216, 050-8335603
מה חשוב לדעת על כתיבת סמינריון אקדמי?

מה חשוב לדעת על כתיבת סמינריון אקדמי?

By 29 בינואר 2020 מאמרים No Comments

הידע הנדרש לצורך עבודות אקדמיות ובפרט כאשר מוטלת לפתחו של הסטודנט החובה להגיש סמינריון מציבה ומעמידה את מרבית הסטודנטים בפני שוקת שבורה, היות והנדרש אינו מסתכם רק בידיעת החומר האקדמי הנלמד לתואר, אלא המון המון מעבר לכך.

מדוע חשוב לפנות לסיוע כבר בתחילת הדרך?

ראשית כל, גם אם סטודנט מחליט להכין לבד תמיד הוא יכול לשנות את ההחלטה ולפנות לסיוע הן למטרת הכתיבה, הן למטרת העריכה, הן למטרת הגהה ותיקוני ניסוח, כמו גם לצורך התאמת כללי האזכור והציטוט, הכנה נכונה של פרק המקורות, הכנת שער אקדמי מקצועי וכן על זו הדרך.

יחד עם זאת, ככל שהפניה נעשית בשלבים המוקדמים הרי שהדבר יקל על מי שיצטרך לטפל בעבודה, הן מחמת הזמן והן מחמת הצורך בתיקון העבודה האקדמית ו/או במקרה דנא של כתיבת ועריכת הסמינריון.

מדוע לא עדיף להכין לבד ולפנות לסיוע רק לתיקון של הסמינריון?

התשובה על כך הינה שבקשה ופניה מצד סטודנטים לתיקון סמינריון לא יכולה להסתפק רק בתיקון חלקי או מה שנראה בעיניהם כחשוב, היות וסמינריון מורכב ממספר חלקים, החל מהכתיבה, עריכה וניסוח, הקפדה על כללים, אך אף את החומר המהותי וכמה כללים נוספים.

אשר על כן, פניה לתיקון של עבודה אקדמית הנעשית רק למטרת ניסוח ועריכה, לא ישפר את הרמה האקדמית המהותית של החומר האקדמי עצמו אלא רק את הכתיבה והעריכה האקדמית, זאת, על אף ולמרות שמדובר בחלק חשוב אשר אי הקפדה עליו עלול לגרום לפסילה ודחייה על הסף ללא בדיקה, אך עדין הדבר אינו מספיק כשלעצמו, שכן משקלו נע לרוב על כעשרים נקודות מתוך מאה.

כמו כן, חשוב לדעת כי תיקון של חומר אקדמי אשר נכתב על ידי מי שאינו מקצועי, אף אם הוא מחזיק בידע רב, והרמה האקדמית של החומר האקדמי תהיה גבוהה, הרי שזה דורש ברובם המוחלט של המקרים שעות עבודה רבות יותר מאשר היה נדרש לצורך כתיבה מחדש.

סטודנטית באמצע כתיבת סמינריון

מאלו עוד סיבות עדיף לפנות לסיוע כבר בשלב הראשון?

התשובה לכך הינה שכאשר הליווי נעשה כבר בשלב הראשוני, הרי שהדבר מסייע אף לסטודנט עצמו, בכך שניתן יהיה לבחור עמו ביחד את נושא המחקר, וכן לאחר מכן אף את הכנת שאלת המחקר באופן מקצועי, במטרה שתאושר מהר ככל האפשר.

למעלה מכך, מיד עם אישור נושא ושאלת המחקר אזי בד בבד הכותב מטעם החברה שמסייעת בהכנת עבודות אקדמיות באופן פרטני ואישי, מיד הוא מתחיל בהכנת פרק המבוא והשערת המחקר, איסוף המקורות הנדרשים, ובניית התשתית של הסמינריון.

רווח נוסף, הכנה לקראת הפגישה עם המרצה והגשת התקציר…

חלק חשוב מאוד בהכנת הסמינריון הינו הפגישה עם המרצה במקום שנהוג כך ו/או במוסדות בהם מסתפקים בשליחת תקציר ו/או חצי מהסמינריון לבדיקת המרצה, שכן, הכנה לאותה פגישה באם ישנה וכן הכנה נכונה ומקצועית של התקציר ו/או החלק מהמחקר משפיעה רבות.

שכן, במידה והמרצה לא יהיה מרוצה מהפגישה ו/או החומר לא יספק את הרמה האקדמית אותה הוא דורש ו/או הערות אחרות אשר הוא יכתוב, יכולים לגרום מלבד תחושה של מפח נפש, אף להשקעה מחודשת עד כדי שינוי של כל החומר שכבר הוכן.

מנגד, לעיתים אותו החומר עצמו, לו היה מוצג בדרך מקצועית והמרצה היה מקבל את הרושם הנכון מימה שראה, הרי שתחת הערותיו יהיו הארות ורעיונות מצדו, מה שרק יכול כמובן לסייע לקראת סיום הכתיבה והעריכה, כאשר חושבים על כל אלו יחדיו מובן מדוע עדיף ברוב המוחלט של המקרים להזמין כתיבת סמינריון בתשלום, שכן, אין מדובר רק סמינריון עצמו אלא בליווי צמוד.