תמר phone

סילבוס עבודות אקדמיות
שגית מנהלת בכירה

050-8335603

שגית

החשיבות של עבודות אקדמיות

עבודות ומטלות המוגשות לאקדמיה הן בעלות חשיבות מיוחדת. ראשית, עבודות מן הסוג הזה משמשות לקביעת הציון הסופי בתואר הראשון או השני. הציון הוא אינדיקציה ליכולות של הסטודנט ולכישורים שרכש במסגרת ההשכלה הגבוהה.

שנית, עבודות אקדמיות בודקות האם הסטודנט יודע ליישם ידע תיאורטי ולגבש מסקנות בצורה נהירה וברורה. העבודות משמשות להשוואה בין סטודנטים ולדירוג אוניברסיטאות ומכללות. הן חייבות להיכתב תוך עמידה בסטנדרטים מחמירים ולפי כללי המוגדרים מראש. העבודות מלוות את הסטודנט מרגע הכניסה לאקדמיה ועד תום תקופת ההכשרה.

סטודנטים לומדים כיצד לכתוב עבודות אקדמיות ונדרשים לתרגל את החומר במגוון רחב של קורסים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, העבודות לא מלוות רק את הפקולטות למדעי החברה, הרוח או המשפטים. עבודות הן חלק בלתי נפרד ממדעי החיים ויש להן חשיבות גדולה גם בלימודי רפואה, ביולוגיה וכימיה. עבודות מן הסוג הזה הן הדרך היחידה ליצור אחידות בין הסטודנטים ולאפשר פיקוח ובקרה.

עבודות אקדמיות
עבודות אקדמיות

איך משפרים את הציון של עבודות אקדמיות?

אחרי שמבינים את החשיבות של עבודות אקדמיות, עולה השאלה כיצד ניתן לשפר את הציון הסופי בגינן. כדאי חשוב לשים את האצבע על מספר כללי מפתח:

א. בחירת הנושא – הנושא הנבחר עבור העובדה משפיע באופן ישיר על הציון. הנושא קובע גם את מידת העניין של הסטודנט ואת מעורבותו בתהליך הכתיבה. כדאי להשקיע לפחות כמה ימים בבחירת הנושא, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולשאוב השראה מעבודות קודמות. רצוי לבחור נושא שקרוב לליבו של הסטודנט, אך מצד שני גם לוודא שיש מספיק מקורות מידע אמינים לתמיכה בהשערות המרכזיות.

ב. ניסוח והגהה – לא כדאי להגיש עבודות אקדמיות לפני שמבצעים ניסוח מחדש והגהה מדויקת. אלו פרטים קטנים שעושים הבדל גדול ביחס לעבודה, באופן בו היא נתפסת על ידי המרצה וצוות ההוראה וגם בציון. הגהה של משפטים בודדים יכולה לשנות לחלוטין את האופי של העבודה ולשפר את הציון בעשרות אחוזים.

ג. עמידה בדרישות המרצה – הדרישות המקובלות לכתיבת עבודות משתנות על ידי מרצים ספציפיים. מי שרוצה לשפר את הציון צריך לקרוא היטב את הנחיות המרצה, לעקוב אחר הדרישות ולהבהיר נקודות לא ברורות. בעבודות אקדמיות אין מקום לפשרות או קיצורי דרך. עמידה בדרישות המרצה היא תנאי לקבלת ציון טוב ומשביע רצון.

ניהול לוח הזמנים לכתיבת העבודה

כתיבת עבודות אקדמיות דורשת השקעה של זמן ומשאבים. הבעיה מתחילה בניהול לא נכון של לוח זמנים מן הסוג הזה, בעיקר במסלולי תואר ראשון אך גם בתארים מתקדמים. הפתרון יכול להיות פנייה לאנשי מקצוע לצורך בקשת סיוע בכתיבת עבודות. כך ניתן לחסוך את המאמץ ולהפנות משאבים ואנרגיות להתמודדות עם המבחנים ושאר המטלות.

רוצים לשמוע ללא התחייבות פרטים נוספים על כתיבת עבודות? השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

עשויי לעניין אותך...

זקוקים לשירותינו?

שגית מנהלת בכירה

050-8335603

שגית

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

השאירו פרטים ונסייע מיד:

סטודנטים מרוצים סילבוס פופאפ