חייגו: 052-2725216, 050-8335603
ארבע תרומות של עבודות אקדמיות

ארבע תרומות של עבודות אקדמיות

By 10 באפריל 2018 מאמרים No Comments

ארבע תרומות של עבודות אקדמיות

למרות שבמחשבה הראשונה עבודות אקדמיות הן מעמסה לא נחוצה לחלק מהסטודנטים, האמת היא שנהפוך הוא – לעבודות אקדמיות תרומה רבה ללימודים האקדמיים ובפרט לחיים. סטודנטים נרתעים בדרך כלל מלכתוב עבודות אקדמיות או בכלל לעסוק בעבודות אקדמיות עקב מהפכה טכנולוגית שעברה החברה המערבית בעשור האחרון. כיום יש מעין תחושה של מרדף אינסופי אחר הישגים: אנשים רוצים כמה שיותר להצליח בכמה שפחות זמן והשקעה, אנשים רוצים להגיע להישגים מבלי להבנות את הדרך הנכונה להצלחה, הכול מהיר, הכול כאן ועכשיו ללא לקיחת צעד אחורה והבנת חשיבות הדרך שנעשית ולאו דווקא התוצאה.

 

בהתייחס אל האקדמיה, מעטים הסטודנטים שנרשמים כיום ללימודים אקדמיים למען הרחבת האופקים וחווית הלמידה. רוב, אם לא כל הסטודנטים כיום, לומדים לימודים אקדמיים על מנת לרכוש מקצוע שיספק להם כמה שיותר ממון וסטאטוס חברתי. כמו כן, סטודנטים רוצים לקבל את מיטב הכלים על מנת להתמקצע "ולהתחיל לעבוד", לכן כל פיסת מידע שאיננה מתקשרת אל ההתמקצעות נחווית כלא רלוונטית ובזבוז מוחלט של זמן. זוהי תפיסה שלא רק שגויה, אלא בפועל פוגמת בסיכויים של הסטודנטים לרכוש את אותו מקצוע. בחלק הבא יצוינו ארבע תרומות של עבודות אקדמיות להשכלה וההתמקצעות של הסטודנט.

 

היתרונות והתרומות של עבודות אקדמיות

היתרונות של עבודות אקדמיות

 

תרומתן של עבודות אקדמיות

 

התרומה הראשונה היא הרחבת האופקים שעבודה מדעית יכולה לספק. על מנת לכתוב עבודה מדעית, הכותב נדרש לקרוא חומרים מחקריים ולשלבם במחקר שלו. יכולות אלו של שילוב וקריאה מעודדות מחשבה מקורית ולמידה של תכנים חדשים; התרומה השנייה היא למידה של התנהלות במסגרת זמן קצובה ועידוד פרודוקטיביות. עבודה מדעית היא איננה עבודה קצרה שדורשת קריאה של מאמר או שניים, סיכומם בשניים שלושה דפים ולאחר מכאן להגיש אותם. עבודה מדעית היא עבודה שדורשת היערכות רבה על תקופה של כמה חודשים בדרך כלל.

 

במסגרת הזמן הזו יש נהלים קבועים מראש על מנת לכתוב את העבודה. חריגה מנהלים אלו תוביל להגשה של העבודה באיחור ובכך לפגוע בציון העבודה, לכן עמידה בלוחות זמנים של עבודות מדעיות בהחלט מלמדת את הסטודנטים התנהלות נכונה של זמן; התרומה השלישית היא יכולת של עבודה בצוות: בתואר ראשון, סטודנטים בדרך כלל נדרשים להגיש עבודות סמינריוניות בזוגות. עבודה בצוות יכולה להיות משימה לא פשוטה, היות ולאנשים יש לוחות זמנים שונים וסדרי עדיפויות שונים גם כן, לכן בעבודה זו לומדים את חשיבותן של התפשרות ועבודת צוות. אם נעשתה עבודת צוות טובה, העבודה נכתבת ללא בעיות ובמהרה; התרומה הרביעית של עבודות מדעיות היא שיפור יכולת הבעה בכתב. כתיבה היא כלי משמעותי שתורם רבות כמעט לכל תחום בחייו של האדם. ברמה הכי פשוטה, כתיבה היא ביטוי גרפי של המחשבות: כאשר האדם נדרש לכתוב בבהירות, מטלה זו דורשת מחשבה בהירה וביטויה באופן ברור ומובן. עבודה מדעית דורשת כתיבה ברמה הגבוהה ביותר, ועל מנת לכתוב ברמה גבוהה יש להתאמן בכתיבה, וכל אימון רק משפר את יכולת ההבעה והמחשבה של הכותב.

 

לסיכום, למרות הסטיגמה לגבי חוסר יעילותן של עבודות אקדמיות, עבודות מדעיות אלו לא רק שיעילות המיוחד לרכישת מקצוע, אלא מספקות את כל הכלים והפרקטיקות על מנת להתנהל נכון גם במסגרת העבודה וגם במסגרת החיים עצמם.